13. kolejka 1. ligi w Polsacie Sport

Walka o awans do Ekstraklasy nabiera rozpędu. Różnice w górnej części tabeli są niewielkie, każde potknięcie lidera i wicelidera może zostać wykorzystane przez liczną grupę pościgową. Transmisja z dwóch meczów nadchodzącej serii spotkań w Polsacie Sport. W sobotnie popołudnie czeka […]

Walka o awans do Ekstraklasy nabiera rozpędu. Różnice w górnej części tabeli są niewielkie, każde potknięcie lidera i wicelidera może zostać wykorzystane przez liczną grupę pościgową. Transmisja z dwóch meczów nadchodzącej serii spotkań w Polsacie Sport.


W sobotnie popołudnie czeka nas starcie beniaminka, z zespołem, który w poprzednim sezonie grał jeszcze w Ekstraklasie. GKS Tychy podejmuje drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po dość dobrym początku sezonu w wykonaniu obu ekip, teraz zarówno GKS, jak i Podbeskidzie obniżyły loty. Tyszanie zwyciężyli tylko raz w czterech ostatnich spotkaniach, natomiast „Górale” w ostatnich czterech meczach zdobyli tylko dwa punkty, co doprowadziło do roszad na ławce trenerskiej. Dotychczasowego trenera Dariusza Dźwigałę zastąpił znany z pracy w Ruchu Chorzów Jan Kocian. Jak zaprezentuje się Podbeskidzie pod wodzą nowego szkoleniowca? Dowiemy się tego już w sobotę.

Niedzielne popołudnie spędzimy na boisku lidera 1. ligi. Zagłębie Sosnowiec podejmie u siebie drużynę Miedzi Legnica. Sosnowiczanie po odejściu Jacka Magiery do Legii Warszawa notują regres formy, w trzech ostatnich meczach lider zaplecza Ekstraklasy nie wygrał spotkania, a przewaga Zagłębia nad resztą stawki zmniejszyła się do jednego punktu. Na drugim biegunie jest zespół Miedzi, który nie przegrał od 5. kolejki spotkań, a ostatnie efektowne zwycięstwo nad Wisłą Puławy 5:1 pozwoliło podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza zbliżyć się do grona zespołów walczących o awans do Ekstraklasy. W świetnej formie strzeleckiej jest Petteri Forsell, który w ostatnim ligowym spotkaniu zdobył trzy bramki i w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Miedzi w Puławach. Wszystko więc wskazuje na to, że w Sosnowcu będziemy świadkami wielkiego widowiska.

SOBOTA – 15 PAŹDZIERNIKA 2016

17:30 I liga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek – Andrzej Iwan (z Tychów)
Reporter:  Sebastian Staszewski

17:45
I liga – 13. kolejka: GKS TYCHY – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Szymon Rojek – Andrzej Iwan (z Tychów)
Reporter: Sebastian Staszewski

NIEDZIELA – 16 PAŹDZIERNIKA 2016

17:30 I liga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Cezary Kowalski – Andrzej Iwan (z Sosnowca)
Reporter:  Sebastian Staszewski

17:45 
I liga – 13. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – MIEDŹ LEGNICA na żywo
Polsat Sport HD Ipla
Komentarz: Cezary Kowalski – Andrzej Iwan (z Sosnowca)
Reporter: Sebastian Staszewski


About Kacper Pawlak