15. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

W tej kolejce zespoły walczące o awans do 1. Bundesligi będą grały teoretyczne łatwe mecze z drużynami, które znajdują się w strefie spadkowej lub bezpośrednio przed nią. Faworyci w tych starciach nie będą mogli lekceważyć niżej notowantych rywali, ponieważ mogą  […]

W tej kolejce zespoły walczące o awans do 1. Bundesligi będą grały teoretyczne łatwe mecze z drużynami, które znajdują się w strefie spadkowej lub bezpośrednio przed nią. Faworyci w tych starciach nie będą mogli lekceważyć niżej notowantych rywali, ponieważ mogą  wrócić bez kompletu punktów. To właśnie te mecze decydują w ostatecznym rozrachunku, która ekipa awansuje. Trzy pojedynki na antenie kanałów Eleven Sports.

Na Benteler-Arena gospodarze zmierzą się z drużyną, która w ostatnich tygodniach ma zdecydowanie obniżkę formy – Arminią Bielefeld. Paderborn ma stratę tylko trzech punktów do ligowego podium, więc trzy punkty pozwolą być w ścisłej czołówce. Gospodarze potracili już kilka punktów. Remisy z Kiel, Sandhausen oraz porażka z Duisburgiem nie mogą być zadowalające dla drużyny, która jest w walce o awans. Gracze z Bielefeld jakiś czas temu zajmowali miejsce w czołówce i nie musieli martwić się walką o utrzymanie. Niestety po tej kolejce mogą się znaleźć w strefie spadkowej.

Lider tabeli w sobotnie popołudnie wybierze do Bawarii na starcie z zamykającym tabelę Ingolstadt. Hamburg po 14 kolejce czuje niedosyt. W meczu z Unionen prowadził 2:1 ,ale ostatecznie zremisował 2:2 po bramce straconej w 90 minucie. Ta wpadka spowodowała, że FC Koeln zbliżył się na jeden punkt. Ekipa z Bawarii z poprzedniego meczu z Dinozaurami ma dobre wspomnienia. Mecz ten odbył się 28 stycznia 2017 jeszcze w 1. Bundeslidze. Ostateczny rezultat to 3:1 dla gospodarzy. Czy tym razem będzie miała miejsce sensacja?

Magdeburg doznał aż pięciu porażek z rzędu. Polegli z Heidenheim, Hamburg, Darmstadt, Regensburg oraz Furth. Nie ma za bardzo przesłanek by tym razem udało się przełamać, ponieważ zmierzą się z VFL Bochum. Goście dla odmiany po trzech remisach, dwa razy wygrali. Faworytem tego starcia jest ekipa z północno-zachodnich Niemiec, która aktualnie plasuje się na piątym miejscu. Jest to pierwsze historyczne starcie między tymi ekipami.

PIĄTEK – 23 LISTOPADA 2018

18:25 2. Bundesliga – 15. kolejka: SC PADERBORN – ARMINIA BIELEFELD na żywo
Ipla

SOBOTA – 1 GRUDNIA 2018

12:55 2. Bundesliga – 15. kolejka: FC INGOLSTADT 04 – HAMBURGER SV na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

13:25 2. Bundesliga – 15. kolejka: FC MAGDEBURG – VFL BOCHUMna żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak