16. kolejka Nice 1. Ligi w Polsacie Sport

W najbliższej kolejce Polsat przeprowadzi transmisję z dwóch meczów. Zagłębie Sosnowiec zagra z Ruchem Chorzów, a Odra Opole z GKS-em Tychy. Piłkarze Ruchu i Zagłębia zainaugurują 16. kolejkę meczem w Sosnowcu. Gospodarze znajdują się na 10. pozycji z 19 punktami […]

W najbliższej kolejce Polsat przeprowadzi transmisję z dwóch meczów. Zagłębie Sosnowiec zagra z Ruchem Chorzów, a Odra Opole z GKS-em Tychy.

Piłkarze Ruchu i Zagłębia zainaugurują 16. kolejkę meczem w Sosnowcu. Gospodarze znajdują się na 10. pozycji z 19 punktami na koncie. Mimo, że z Ruchem dzieli ich 7 miejsc, to ich przewaga nad chorzowskim zespołem to tylko 5 punktów.  Zagłębie ma za sobą serię 5 meczów bez porażki. W ostatnich tygodniach pokonali między innymi Stomil Olsztyn 5-1 po strzeleniu 5 goli w drugiej połowie i czołowy zespół ligi – Chrobry Głogów 2-1. Dla Ruchu najbliższy mecz to szansa aby po raz pierwszy w tym sezonie opuścić 18. miejsce. Aby to się stało, Chorzowianie muszą liczyć także na stratę punktów sąsiadujących z nimi w tabeli zespołów. Ostatnie wyniki Ruchu napawają sporym optymizmem. 5 zwycięstw w 6 spotkaniach pozwoliły znacznie przybliżyć się do reszty zespołów walczących o utrzymanie i w Chorzowie na pewno ten cel jest do zrealizowania.

Sobotni mecz dla Odry Opole to szansa na pierwsze zwycięstwo od 3 spotkań. Piłkarze Odry przegrali z Ruchem i Stomilem i zremisowali z Podbeskidziem, czyli drużynami mającymi znacznie mniejsze ambicje w obecnym sezonie od zespołu Odry. Po tej stracie punktów spadli na 4. miejsce, ale ich strata do 2. pozycji to tylko 3 punkty. GKS Tychy po raz pierwszy w tym sezonie ligowym doświadczył serii minimum 3 meczów bez porażki. Goście mają nadzieję na podtrzymanie tej passy, tym bardziej że zremisowali już z Puszczą, a z Miedzią Legnica nieznacznie przegrali. Tutaj faworytem są gospodarze, którzy na własnym stadionie wygrali 6 z 8 spotkań i jeśli chodzi o mecze na własnym terenie, to nie ma lepszego od nich zespołu. GKS na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo, bo w 8 meczach tylko raz wygrali, a dwukrotnie padał remis.

PIĄTEK – 3 LISTOPADA 2017

20:30 NICE 1.Liga – 16. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Andrzej Iwan (z Sosnowca)
Reporter: Szymon Rojek

20:40 
NICE 1.Liga – 16. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – RUCH CHORZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk – Andrzej Iwan (z Sosnowca)

SOBOTA – 4 LISTOPADA 2017

12:15 NICE 1. Liga – 16. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HD 
Ipla
Komentarz: Szymon Rojek – Tomasz Łapiński (z Opola)
Reporter: Tomasz Włodarczyk

12:30 
NICE 1. Liga – 16. kolejka: ODRA OPOLE – GKS TYCHY na żywo
Polsat Sport HD 
Ipla
Komentarz: Szymon Rojek – Tomasz Łapiński (z Opola)

About Piotr Szczeciński