19. kolejka Plus Ligi mężczyzn na sportowych kanałach Polsatu

Spotkania 19. kolejki Plus Ligi są rozłożone na cztery dni. Transmisja ze wszystkich meczów na sportowych antenach Polsatu.  W pierwszym spotkaniu kolejki Trefl Gdańsk podejmie Cuprum Lubin. Gospodarze zajmują 6. pozycję z 25. punktami na koncie. Gdańszczanie w ostatnich pięciu spotkaniach […]

Spotkania 19. kolejki Plus Ligi są rozłożone na cztery dni. Transmisja ze wszystkich meczów na sportowych antenach Polsatu. 

W pierwszym spotkaniu kolejki Trefl Gdańsk podejmie Cuprum Lubin. Gospodarze zajmują 6. pozycję z 25. punktami na koncie. Gdańszczanie w ostatnich pięciu spotkaniach odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Natomiast goście z Lubina zajmują 9. miejsce z 21. punktami, ale mają rozegrane dwa mecze więcej niż Trefl. Gospodarze mimo nie najlepszej formy są faworytem spotkania.

W drugim piątkowym meczu AZS Olsztyn zagra z Ślepskiem Suwałki. Olsztynianie zajmują 11. pozycję w tabeli z 20. punktami i tracą dwa punkty do swojego najbliższego rywala, mając jedno spotkanie rozegrane mniej. AZS w ostatnich pięciu meczach notował same porażki. Natomiast Ślepsk ostatnio odniósł bardzo ważną wygraną na własnym parkiecie ze Skrą Bełchatów 3-1. Ciężko wskazać faworyta tego starcia, ponieważ zapowiada się wyrównane widowisko.

W sobotę dojdzie do kolejnego pojedynku. Czarni Radom zagrają z Vervą Warszawa. Radomianie zajmują 8. miejsce z 22. punktami. W ostatniej kolejce pewnie pokonali 3-0 Asseco Resovię. Jeżeli mowa o gościach spotkania, to jest to aktualny lider rozgrywek z 51. punktami na koncie i bilansem 18-1. Tylko jedną porażkę odnotowali w tym sezonie ligowym goście z Warszawy.

W drugim sobotnim meczu Asseco Resovia podejmie MKS Będzin. Będzie to starcie odpowiednio 12. i 13. zespołu w ligowej tabeli. Goście tracą tylko jeden punkt do swoich rywali z Rzeszowa. Obydwa zespoły mają jeszcze realne szanse na awans do fazy play off, ponieważ tabela rozgrywek jest bardzo spłaszczona.

W niedzielne popołudnie dojdzie do hitu 19. kolejki. Trzecia Skra Bełchatów zagra z drugą ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze tracą tylko 3. punkty do swoich niedzielnych rywali. Bełchatowianie w ostatniej kolejce zaliczyli małą wpadkę przegrywając ze Ślepskiem 3-1. Skra będzie się chciała zrehabilitować przed własną publicznością i odnieść triumf. Natomiast goście pokonali w ostatnim spotkaniu 3-1 Cuprum i będą chcieli pozostać na zwycięskiej ścieżce.

W następnym spotkaniu Aluron Zawiercie podejmie Jastrzębski Węgiel. Gospodarze zajmują 10. pozycję z 21. punktami, a goście 4. miejsce z 41. punktami na koncie. Aluron swoje ostatnie cztery pojedynki ligowe przegrał w stosunku 3:0. Nie najlepsza dyspozycja Aluronu nie zwiastuje nic dobrego w starciu z dobrze prezentującym się Jastrzębskim Węglem.

Na zakończenie kolejki GKS Katowice zagra z Visłą Bydgoszcz. Gospodarze zajmują 5. pozycję z 28. punktami i będą chcieli utrzymać to miejsce do końca fazy zasadniczej, ponieważ strata do 4. miejsca to już 13. punktów. Natomiast goście zajmują ostatnią pozycję w lidze i rozpaczliwie bronią się przed spadkiem. Ciężko będzie drużynie z Bydgoszczy opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

PIĄTEK – 14 LUTEGO 2020

17:30 PlusLiga – 19. kolejka: TREFL GDAŃSK – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 19. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 15 LUTEGO 2020

14:45 PlusLiga – 19. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM – VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 19. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – MKS BĘDZIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 16 LUTEGO 2020

14:45 PlusLiga – 19. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 PlusLiga – 19. kolejka: ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 17 LUTEGO 2020

20:30 PlusLiga – 19. kolejka: GKS KATOWICE – BKS VISŁA BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Łukasz Urbanowski