2. kolejka Serie A w Eleven

Poprzednia kolejka Serie A była sensacyjna ze względu na porażkę Juventusu. „Stara Dama” doznała zaskakującej porażki 0:1 z Udinese. Piłkarze z Turynu będą mieli doskonałą okazję, żeby się odkuć. Mecz AS Roma – Juventus na Stadio Olimpico będzie hitem 2. […]

Poprzednia kolejka Serie A była sensacyjna ze względu na porażkę Juventusu. „Stara Dama” doznała zaskakującej porażki 0:1 z Udinese. Piłkarze z Turynu będą mieli doskonałą okazję, żeby się odkuć. Mecz AS Roma – Juventus na Stadio Olimpico będzie hitem 2. kolejki Serie A.

Poza niekwestionowanym klasycznym meczem, warto też zwrócić uwagę na inne spotkania. W meczu Carpi – Inter od pierwszej minuty może wystąpić polski napastnik, król strzelców T-Mobile Ekstraklasy w poprzednim sezonie, Kamil Wilczek. Interesująco zapowiada się też spotkanie Napoli z aktualnym liderem tabeli, Sampdorią. Czy Napoli okaże się trudnym przeciwnikiem dla ekipy z Genui? mecze Serie A można oglądać za darmo z polskim komentarzem na stronie elevensports.pl, a dodatkowo spotkanie AS Roma – Juventus zostanie wyemitowane na antenie TVN Turbo.

AC Milan – Empoli FC
W ramach drugiej kolejki Serie A, AC Milan podejmie na San Siro ekipę Empoli w składzie z dwójką Polaków. Kibice Rossoneri liczyli na dobry początek sezonu i odbudowę zespołu po zmianie trenera i aktywnym marcetto, jednak klub ze stolicy Lombardii uległ Fiorentinie 2:0. Równie słabo sezon zaczęło Empoli. Choć prowadzili w meczu z Chievo, to ostatecznie ulegli aż 1:3. Dlatego też faworytem tego spotkanie może być Milan, któremu w zwycięstwie pomóc może Mario Balloteli, który na zasadzie rocznego wypożyczenia wrócił na San Siro.

STATYSTYKI MECZOWE

Bologna FC – US Sassuolo
W pierwszej kolejce gospodarze tego pojedynku przegrali na wyjezdzie z Lazio 1-2. Jedyna bramkę dla Bolognii strzelił Mancosu.  Sassuolo za to niespodziewanie zwyciężyło z Napoli na własnym stadionie 2-1 mimo, że od 3 minuty prowadziła ekipa spod Wezuwiusza. Decydującą bramkę zdobył Sansone. Mimo tego trudno wskazać faworyta tego spotkania. Pierwsze kolejki zawsze ciężko jest przewidzieć co nie zmienia faktu, że powinniśmy być świadkami ciekawego spotkania.

AS Roma – Juventus FC
Juventus i Roma nie będą dobrze wspominać 1. kolejki Serie A – mistrzowie Włoch przegrali 0:1 z Udinese, a ekipa z Wiecznego Miasta tylko zremisowała z Hellas Weroną. Obie drużyny więc będą szukać pierwszego zwycięstwa w sezonie w bezpośrednim starciu – w Turynie szlagierowe starcie drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy, między Juventusem a Romą! Wojciech Szczęsny już w pierwszym meczu Serie A zdobył uznanie i szacunek kibiców swoim interwencjami, a teraz Polak zostanie wystawiony na bardzo ciężką próbę – Juventus przecież ma kim strzelać gole. Która z tych ekip zainkasuje 3 punkty po raz pierwszy sezonie? A może będzie podział i premierowego zwycięstwa trzeba będzie szukać za tydzień?

Torino FC – AC Fiorentina
Zarówno Torino, jak i Fiorentina, wygrały w 1. kolejce swoje mecze. Torino poradziło sobie w meczu wyjazdowym z beniaminkiem z Frosinone wygrywając 2:1, ale strzelając zwycięskie bramki dopiero w drugiej połowie. Fiorentina z kolei do poradziła sobie z Milanem wygrywając u siebie 2-:0. Poważnym ułatwieniem była jednak czerwona kartka dla „Rossonerich” jeszcze w 1. połowie.. Kto będzie kontynuował zwycięski marsz? Tego dowiemy się juz w niedzielę