2. liga: GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice w TVP Sport

Po piętnastu kolejkach 2. ligi na czele tabeli są GKS Katowice i Górnik Polkowice, tuż za nimi plasują się Wigry Suwałki, Skra Częstochowa, a także Chojniczanka Chojnice i to właśnie z nią zagra w niedzielę lider z Katowic. GKS Katowice […]

Po piętnastu kolejkach 2. ligi na czele tabeli są GKS Katowice i Górnik Polkowice, tuż za nimi plasują się Wigry Suwałki, Skra Częstochowa, a także Chojniczanka Chojnice i to właśnie z nią zagra w niedzielę lider z Katowic.

GKS Katowice w ostatnich siedmiu meczach zebrał komplet punktów. Drużyna trenera Rafała Góraka spisuje się znakomicie i wydaje się, że to jest wreszcie ten sezon, po którym wydostaną się z drugoligowych czeluści. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia oraz na początku tego wieku klub z Górnego Śląska był Ekstraklasową potęgą. GieKSa regularnie wtedy zajmowała miejsca na podium naszej ligi, chociaż nigdy nie była mistrzem Polski, natomiast wygrywała Puchar i Superpuchar Polski, a także trzykrotnie dochodziła do 1/8 finału europejskich pucharów. ,,Ale to już było i nie wróci więcej…” – śpiewała Maryla Rodowicz, ale czy na pewno nie wróci – w Katowicach uważają inaczej. Pierwszym krokiem do powrotu na ekstraklasowe salony będzie wygranie drugiej ligi, a najbliższą przeszkodą na drodze do tego celu będzie potyczka z Chojniczanką Chojnice. Co ciekawe, zespół prowadzony przez Zbigniewa Smółkę od dwunastego września naprzemiennie wygrywa mecz i traci punkty – remisuje lub przegrywa. W tej kolejce wypada brak zwycięstwa. Zobaczymy, czy Chojniczanie załamią tę prawidłowość. Transmisja w TVP Sport.

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

18:40 II liga – 16. kolejka: GKS KATOWICE – CHOJNICZANKA CHOJNICE 

Komentarz: Aleksander Roj

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.