2. Liga Żużlowa w Motowizji

Jak poinformował portal polskizuzel.pl, będący oficjalnym serwisem Polskich Lig Żużlowych i Głównej Komisji Sportu Żużlowego, rozgrywki 2. Ligi Żużlowej będą transmitowane w telewizji. Polski Związek Motorowy doszedł do porozumienia z Motowizją. Decyzję podjęliśmy z myślą o wszystkich kibicach sportu żużlowego. […]

Jak poinformował portal polskizuzel.pl, będący oficjalnym serwisem Polskich Lig Żużlowych i Głównej Komisji Sportu Żużlowego, rozgrywki 2. Ligi Żużlowej będą transmitowane w telewizji. Polski Związek Motorowy doszedł do porozumienia z Motowizją.

Decyzję podjęliśmy z myślą o wszystkich kibicach sportu żużlowego. Pod uwagę braliśmy także rozwój drugiej ligi. Liczymy, że to pierwszy ważny krok, który pomoże rozgrywkom mocniej zaistnieć. Teraz mamy nadawców telewizyjnych na wszystkich poziomach rozgrywkowych. To przełomowe wydarzenie – powiedział dla portalu przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański.

Transmitowane będą wszystkie spotkania na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2020 oprócz klubów z Poznania, Opola, Krosna, Rawicza i Rzeszowa wystąpi też niemiecka drużyna MSC Wölfe Wittstock.

Motowizja ma ponad 4 miliony abonentów i dociera do ponad 12 milionów osób. Stacja znajduje się w ofercie największych sieci kablowych, takich jak UPC, Vectra, Multimedia, Toya, Inea, a także w platformie Canal+ i Orange TV oraz na platformach WP Pilot, Play Now i Player.pl. – W swojej ofercie mają ją także mniejsze sieci kablowe, więc dotrzemy z drugą ligą do bardzo dużego grona osób – podkreśla Szymański.

 

źródło: polskizuzel.pl

About Wojciech Nowakowski