20. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport

Trzy kolejki pozostały do rozegrania w Lidze Siatkówki Kobiet. W najbliższy weekend może wyjaśnić się kwestia ostatniego wolnego miejsca w fazie play-off, o które walczą dwa zespoły. Już w piątek zmierzą się one w bezpośrednim starciu. Właśnie pojedynek E.Leclerc Radomki Radom […]

Trzy kolejki pozostały do rozegrania w Lidze Siatkówki Kobiet. W najbliższy weekend może wyjaśnić się kwestia ostatniego wolnego miejsca w fazie play-off, o które walczą dwa zespoły. Już w piątek zmierzą się one w bezpośrednim starciu.

Właśnie pojedynek E.Leclerc Radomki RadomBKS-em Profi Credit Bielsko-Biała otworzy nam zmagania w 20. kolejce. Radomianki grają bardzo nierówno na przestrzeni całego sezonu, co mocno utrudnia im walkę o miejsce w szóstce. Podopieczne Jacka Skroka mocno skomplikowały sobie sprawę awansu w miniony poniedziałek, gdy w pojedynku z MKS-em Energą Kalisz nie zdołały wygrać choćby jednego seta. Z kolei Bielszczanki właśnie w piątek mogą świętować awans do rundy play-off. Aktualnie mają 5 punktów przewagi nad Radomką, a także jeden mecz rozegrany mniej, co stawia ich w niezłej sytuacji w walce o 5. miejsce, do którego strata wynosi 6 punktów. BKS Profi Credit notuje świetną drugą część sezonu. W ostatnich ośmiu pojedynkach tylko 2-krotnie schodzili z boiska pokonani. Wspomnianą 5. pozycję w LSK zajmuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Zawodniczki Piotra Mateli, w przeciwieństwie do BKS-u, słabiej spisują się w rundzie rewanżowej. Siedem poprzednich spotkań ligowych to tylko trzy zwycięstwa, w tym tylko jedno za 3 punkty. W piątek podejmą #VolleyWrocław. Ekipa z Dolnego Śląska zanotowała w ostatnich tygodniach zwyżkę formy i awans w ligowej tabeli na 9. miejsce po dwóch wygranych: z KSZO oraz Legionovią.

Najciekawsze spotkanie kolejki czeka nas w sobotę, gdy ŁKS Commercecon Łódź podejmie Grot Budowlani Łódź. Obie drużyny występują w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, ale z odmiennym skutkiem. ŁKS po udanym początku zanotował cztery porażki i zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie, bez szans na poprawę. Z kolei Budowlani wciąż walczą o awans do fazy play-off. Kluczowe będzie ostatnie spotkanie w najbliższy wtorek w Mińsku. Na polskim podwórku minimalnie lepiej za to radzi sobie ŁKS, który na chwilę obecną ma 3 punkty przewagi nad rywalkami zza miedzy. Budowlani mają jednak jedno spotkanie zaległe – z Eneą PTPS Piła, co w ogólnym rozrachunku – w przypadku sobotniej wygranej – da im bonus w wyścigu o 3. miejsce. W pierwszym meczu między tymi zespołami górą był ŁKS 3:1.

PIĄTEK – 22 LUTEGO 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 20. kolejka: E.LECLERC RADOMKA RADOM – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
Liga Siatkówki Kobiet – 20. kolejka: BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – #VOLLEYWROCŁAW na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 23 LUTEGO 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 20. kolejka: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)