20. kolejka Ligue 1 Uber Eats na antenach Canal+ oraz Eleven Sports

W najbliższy weekend rozegrana zostanie dwudziesta kolejka Ligue 1 Uber Eats. Transmisja czterech spotkań w Canal+ oraz Eleven Sports. W piątek dojdzie do pojedynku ósmego Montpellier z czwartym Monaco. Gospodarzom nie udało się zwyciężyć od ponad miesiąca. W ostatnich pięciu […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie dwudziesta kolejka Ligue 1 Uber Eats. Transmisja czterech spotkań w Canal+ oraz Eleven Sports.

W piątek dojdzie do pojedynku ósmego Montpellier z czwartym Monaco. Gospodarzom nie udało się zwyciężyć od ponad miesiąca. W ostatnich pięciu meczach zdobyli zaledwie dwa punkty. Teraz liczą w końcu na przełamanie. Łatwo nie będzie, bo ekipa Niko Kovaca nie przegrała od czterech spotkań. W październiku 2020 roku padł remis. Jak będzie tym razem? W sobotni wieczór zespół z Angers, który zajmuje siódmą lokatę, zagra z wiceliderem, Paris Saint-Germain. Zawodnicy Stéphane Moulina ulegli w poprzedniej kolejce AS Monaco aż 0:3. Natomiast mistrz Francji w ostatnich pięciu meczach, trzy razy zwyciężył i dwa zremisował. Strzelają najwięcej bramek w całej lidze i najmniej ich tracą. W październiku PSG rozgromiło przeciwnika aż 6:1. Czy teraz będzie podobnie?

W niedzielne popołudnie Lille, trzeci zespół w tabeli, podejmie czternasty Stade de Reims. Gospodarze są zaledwie o jedno oczko za liderem. W całym sezonie odnieśli jak na razie tylko dwie porażki. Ich rywal ma jednak dobrą passę. Od 13 grudnia nie przegrał żadnego meczu. Czy tak pozostanie także i po tym pojedynku? Na koniec dwudziestej kolejki lider z Lyonu, który na swym koncie ma zaledwie jedną przegraną do tej pory, na własnym stadionie powalczy z FC Metz. Goście to dwunasty zespół ligi z 25 punktami. W 2021 roku jeszcze nie wygrali. Natomiast ekipa Rudi Garcia od szesnastu spotkań nie zaznała smaku porażki.

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

20:55 Ligue 1 – 20. kolejka: MONTPELLIER HSC – AS MONACO 

Komentarz w Canal+: Krzysztof Marciniak – Tomasz Wieszczycki
Komentarz w Eleven Sports: Marcin Grzywacz – Dominik Guziak

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

16:55 Ligue 1 – 20. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – NIMES OLYMPIQUE


20:55
Ligue 1 – 20. kolejka: ANGERS SCO – PARIS SAINT-GERMAIN 
Ipla
Komentarz w Canal+: Rafał Dębiński – Marek Jóźwiak
Komentarz w Eleven Sports: Marcin Grzywacz – Kuba Ostrowski

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

12:55 Ligue 1 – 20. kolejka: STADE BRESTOIS 29 – STADE RENNAIS


16:55 Ligue 1 – 20. kolejka: LILLE OSC – STADE DE REIMS

Komentarz w Canal+: Tomasz Smokowski – Michał Bojanowski
Komentarz w Eleven Sports: Marcin Pawłowski

20:55 Ligue 1 – 20. kolejka: OLYMPIQUE LYON – FC METZ

Komentarz w nSport+: Rafał Dębiński – Marek Jóźwiak
Komentarz w Eleven Sports: Marcin Grzywacz – Kuba Ostrowski

About Arkadiusz Kogut