21. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Przed nami 21. seria gier w siatkarskiej PlusLidze. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Rzeszowie. We wtorek również transmisja meczu rozgrywanego awansem 23. kolejki. Siatkarski weekend rozpoczniemy od spotkania w stolicy. ONICO Warszawa bardzo dobrze prezentuje się w obecnym sezonie. Zawodnicy Stephana […]

Przed nami 21. seria gier w siatkarskiej PlusLidze. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Rzeszowie. We wtorek również transmisja meczu rozgrywanego awansem 23. kolejki.

Siatkarski weekend rozpoczniemy od spotkania w stolicy. ONICO Warszawa bardzo dobrze prezentuje się w obecnym sezonie. Zawodnicy Stephana Antigi zajmują po 20. spotkaniach pozycję wicelidera PlusLigi. Kapitalną formę widać w wynikach stołecznej drużyny. ONICO od jedenastu kolejek jest niepokonane. Po drodze udało się awansować do Final Four Pucharu Polski oraz pokonać w lidze takie zespoły jak Jastrzębski Węgiel czy Resovia i to bez straty seta. Do Warszawy przyjeżdża Dafi Społem Kielce i każdy wynik inny niż wygrana gospodarzy będzie dużą niespodzianką. Goście okupują przedostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W ubiegły weekend pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, co pozwoliło zbliżyć się do nich na różnicę czterech „oczek”.

Słabiej niż w minionych latach spisuje się Cuprum Lubin. Podopieczni Patricka Duflosa grają falami. Ostatnie dwa miesiące są lepsze. Cuprum udało się zanotować serię pięciu zwycięstw i poprawić pozycję w tabeli. Obecnie zajmują 8. miejsce z niewielką, 6-punktową stratą do czwartej Resovii. Przed ekipą z Lubina pojedynek ze Skrą Bełchatów. Po bardzo dobrej pierwszej rundzie, wydawało się, że to właśnie zawodnicy Roberto Piazzy będą głównymi kontrkandydatami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w walce o pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. Jednak ostatnie tygodnie nie są już tak udane dla Bełchatowian. W sześciu poprzednich pojedynkach PlusLigi tylko raz udało się zgarnąć komplet punktów. Ponadto Skra przegrała finału krajowego pucharu.

Po 20. kolejkach 3-punktową przewagę wywalczyła Asseco Resovia Rzeszów nad Jastrzębskim Węglem, co oznacza, że w niedzielę obie drużyny mogą zamienić się kolejnością w ligowej klasyfikacji. Rzeszowanie po kiepskim początku rozgrywek odrobili straty do czołówki i wskoczyli na 4. pozycję. Szanse na dogonienie ZAKSY są wyłącznie matematyczne, ale inaczej wygląda sprawa walki o 2. miejsce. To samo dotyczy gości. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu muszą jednak częściej oglądać się za plecy. Mimo że mają niewielką stratę do Resovii, to zamykają stawkę sześciu drużyn, które awansują do play-offów. A chętnych jest więcej. Tuż za plecami podopiecznych Ferdinando de Giorgi są Indykpol AZS Olsztyn czy Cuprum Lubin, które tracą odpowiednio 2 i 3 punkty.

Cztery dni po meczu z Dafi Społem Kielce, swoje kolejne spotkanie rozegra ONICO Warszawa, która podejmie lidera. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie jest nie do zatrzymania w rozgrywkach PlusLigi. Dopiero w 18. kolejce zawodnicy Andrei Gardiniego doznali pierwszej porażki. Górą wówczas była Resovia. Tydzień później ulegli Treflowi Gdańsk w półfinale Pucharu Polski. Jednak już dwa kolejne mecze pokazały, że nie było powodów do niepokoju. ZAKSA pewnie pokonała Indykpol AZS Olsztyn i Cuprum Lubin.

pasek2

PIĄTEK – 16 LUTEGO 2018

18:00 PlusLiga – 21. kolejka: ONICO WARSZAWA – DAFI SPOŁEM KIELCE na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 17 LUTEGO 2018

14:45 PlusLiga – 21. kolejka: CUPRUM LUBIN – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 18 LUTEGO 2018

14:45 PlusLiga – 21. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

WTOREK – 20 LUTEGO 2018

19:00 PlusLiga – 23. kolejka: ONICO WARSZAWA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)