23. kolejka Bundesligi w Eurosporcie 2 HD. Hitem Bayern – Schalke!

23. kolejka niemieckiej Bundesligi odbędzie się w najbliższy weekend. Zdecydowanym hitem będzie sobotnie starcie odwiecznych rywali, Bayernu 0 Schalke. Mecz kolejki Bayern Monachium pewnie zmierza po drugi z rzędu mistrzowski tytuł. Ich rywalem, w 23. serii gier bedzie Schalke 04 […]

23. kolejka niemieckiej Bundesligi odbędzie się w najbliższy weekend. Zdecydowanym hitem będzie sobotnie starcie odwiecznych rywali, Bayernu 0 Schalke.

Mecz kolejki

Bayern Monachium pewnie zmierza po drugi z rzędu mistrzowski tytuł. Ich rywalem, w 23. serii gier bedzie Schalke 04 Gesenkirchen. Zespół z Veltins Arena po wyśmienitym początku roku ostatnio wprawdzie nieco zawiódł remisując u siebie 0:0 z Mainz, ale utrzymał miejsce w czołowej czwórce. Wciąż jednak duże szanse istnieją nawet na zajęcie drugiej lokaty, do której Schalke ma ledwie 4 punkty przewagi. Faworytem w Monachium jednak z pewnością goście nie będą, ale również tanio skóry nie sprzedadzą. Tradycyjnie dla ostatnich spotkań Bayernu z Schalke smaczkiem będzie osoba Manuela Neuera.

Hertha faworytem, BVB się podniesie?

Hertha Berlin na inaugurację kolejki, w piątkowy wieczór zmierzy się z Freiburgiem. Stołeczni będą zdecydowanym faworytem starcia z rywalem, który zajmuje drugie od końca miejsce a w ostatnich dwóch pojedynkach stracił aż osiem trafień. Z kolei Borussia będzie chciał zapomnieć o kompromitacji w Hamburgu i u siebie podejmując Norymbergę celem będzie wyłącznie zwycięstwo. Nie musi ono przyjść jednak łatwo, wobec dobrej postawy Norymergii, na którą w ostatnich pięciu starciach receptę znalazł tylko Bayern.

Niedzielne zamknięcie kolejki

Na koniec, w niedzielę odbędą się jeszcze dwa mecze. Będące w samym środku tabeli Hoffenheim, któremu nie zagraża spadek, a tym bardziej puchary zagra z Wolfsburgiem. VFL wciąż jest w walce o Ligę Mistrzów, co z pewnością potwierdził ostatni tryumf z uczestnikiem Champions League, Bayerem Leverkusen. Tymczasem po zakończeniu ów spotkania, czas na mecz Eintracht – Stuttgart. Jedni i drudzy okupują pozycję w dolnej części hierarchii, a aspiracje zapewne są większe. Kto w niedziele oddali się od strefy spadkowej?

górny pasek

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2014

20:25 Bundesliga – 22. kolejka: HERTHA BERLIN – SC FREIBURG na żywo
Eurosport 2 HD

SOBOTA – 1 MARCA 2014

15:25 Bundesliga – 23. kolejka: BORUSSIA DORTMUND – FC NORYMBERGA na żywo
Eurosport 2 HD


18:25 Bundesliga – 23. kolejka: BAYERN MONACHIUM – FC SCHALKE 04 na żywo
Eurosport 2 HD

NIEDZIELA – 2 MARCA 2014

15:25 Bundesliga – 23. kolejka: TSG HOFFENHEIM – VFL WOLFSBURG na żywo
Eurosport 2 HD

17:25 Bundesliga – 23. kolejka: EINTRACHT FRANKFURT – VFB STUTTGART na żywo
Eurosport 2 HD
górny pasek

About Bartłomiej Płonka