24. kolejka PGNiG Superligi w TVP Sport

W ramach 24. kolejki Tarnów zmierzy się z Gdańskiem. Raptem tydzień temu starcie dwóch ostatnich drużyn zwyciężyła Stal Mielec pokonując beniaminka i spychając Wybrzeże na przedostatnie miejsce w tabeli. Dla gdańszczan rok 2020 jest koszmarem. Po zmianie szkoleniowca na Krzysztofa […]

W ramach 24. kolejki Tarnów zmierzy się z Gdańskiem.

Raptem tydzień temu starcie dwóch ostatnich drużyn zwyciężyła Stal Mielec pokonując beniaminka i spychając Wybrzeże na przedostatnie miejsce w tabeli. Dla gdańszczan rok 2020 jest koszmarem. Po zmianie szkoleniowca na Krzysztofa Kisiela i niedawnej kontuzja lidera absolutnego, Mateusza Wróbla, Pomorzanie pozostają bez punktu od grudnia. Wraz z tarnowianami są jedynymi ekipami w lidze, które w tym roku jeszcze nie zwyciężyły – Grupa Azoty dwukrotnie zapunktowała po przegranych rzutach karnych.

Dla przegranego nie będzie to jeszcze stracona sytuacja. Po zakończeniu fazy zasadniczej a rozpoczęciu serii dziesięciu kolejek o utrzymanie, obecny dorobek punktowy nie będzie mieć znaczenia. Przyznane zostaną odpowiednio za ostatnie sześć miejsc, kolejno – 0, 2, 3, 4, 5, 6 punktów. Tym samym jeżeli Grupa Azoty pozostanie na ostatnim miejscu, a Torus Wybrzeże na przedostatnim, w decydującej fazie rozpoczną z różnicą raptem dwóch punktów.

 

PIĄTEK – 6 MARCA 2020

17:25 PGNiG Superliga mężczyzn – 24. kolejka: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

17:55 PGNiG Superliga mężczyzn – 24. kolejka: GRUPA AZOTY TARNÓW – TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Patryk Dziadura