27. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

Po jedynym spotkaniu w piątek, sobotę, niedzielę oraz poniedziałek to plan transmisji kanałów Eleven Sports. Najciekawiej powinno być w Berlinie, gdzie trzeci w tabeli Union podejmie siódmy Paderborn. 27. kolejka rozpocznie się na Millerntor-Stadion, gdzie St. Pauli podejmie Duisburg. Podpieczni […]

Po jedynym spotkaniu w piątek, sobotę, niedzielę oraz poniedziałek to plan transmisji kanałów Eleven Sports. Najciekawiej powinno być w Berlinie, gdzie trzeci w tabeli Union podejmie siódmy Paderborn.

27. kolejka rozpocznie się na Millerntor-Stadion, gdzie St. Pauli podejmie Duisburg. Podpieczni Markusa Kauczinskiego w swoich dwóch poprzednich spotkaniach przegrali. Ulegli 4:0 zarówno Hamburgowi jak i Sandhausen. Te wpadki spowodowały, że ich strata do trzeciego Unionu wynosi już cztery punkty. Przyjezdni w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli pięć punktów, co pozwoliło im ostatecznie opuścić osiemnastą lokatę.

W sobotę na własnym obiekcie Union zmierzy się z Paderborn. Gracze z Berlina są niepokonani u siebie od czterech spotkań. Trzy z nich wygrali i raz zremisowali. Stosunek bramek w tych pojedynkach to siedem  strzelonych i zaledwie jedna stracona. W pojedynku tym będzie można zobaczyć dwóch czołowych strzelców 2. Bundesligi.  Są to: Sebastian Andersson w czerwono-białych oraz Phillipp Klement w czarno-niebieskich, którzy zdobyli w tym sezonie odpowiednio dwanaście i dziesięć goli. W bramce Unionu wystąpi Polak – Rafał Gikiewicz.

FC Koln zagra z Kiel. Kozły dzięki czterem kolejnym zwycięstwom zajmują pierwszą lokatę z punktem przewagi nad Hamburgiem i jednym meczem rozegranym mniej. Gospodarze mają najlepszy atak w 2. Bundeslidze. Mogę się również pochwalić, że ich zawodnik – Simon Terodde jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 26 goli. Drugi w tej tabeli jest Lukas Hinterseer, który zdobył o połowę goli mniej. Podpieczni Tima Waltera w tym roku rozegrali sześć spotkań wyjazdowych. Dwa wygrali, dwa zremisowali i dwa przegrali. W tym pojedynku również nie będą faworytem.

Na zakończenie kolejki Aue podejmie Drezno. Piłkarze Hannesa Drewsa zdobyli do tej pory trzydzieści dwa punkty. Co ciekawe przegrali aż dwanaście spotkań co jest czwartym najgorszym wynikiem w lidze. Dynamo nie wygrało spotkania od 23 grudnia 2018 roku.

PIĄTEK – 29 MARCA 2019

18:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: FC ST. PAULI – MSV DUISBURG na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Mitrut

SOBOTA – 30 MARCA 2018

12:55 2. Bundesliga – 27. kolejka: 1. FC UNION BERLIN – SC PADERBORN 07 na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Mitrut

NIEDZIELA – 31 MARCA 2018

13:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: 1. FC KOLN – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Mitrut

PONIEDZIAŁEK- 1 KWIETNIA 2018

20:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – DYNAMO DREZNO na żywo
Ipla

Komentarz: Julian Kowalski, Sebastian Chabiniak

About Mateusz Bartkowiak