27. kolejka LOTTO Ekstraklasy w TVP, nc+ i Eurosporcie!

Najbliższa kolejka LOTTO Ekstraklasy będzie przełomowa, gdyż po raz pierwszy od wielu lat regularne transmisje meczów wracają do Telewizji Polskiej. Na początek niedzielny hit w Krakowie pomiędzy Wisłą, a Legią Warszawa. Niestandardowo w piątek zostaną rozegrane aż trzy spotkania. Najpierw […]

Najbliższa kolejka LOTTO Ekstraklasy będzie przełomowa, gdyż po raz pierwszy od wielu lat regularne transmisje meczów wracają do Telewizji Polskiej. Na początek niedzielny hit w Krakowie pomiędzy Wisłą, a Legią Warszawa.

Niestandardowo w piątek zostaną rozegrane aż trzy spotkania. Najpierw na boisko wybiegną piłkarze Wisły Płock i Zagłębia Lubin. Szczególnie będzie to ważny mecz dla „Nafciarzy” którzy wciąż utrzymują się w strefie spadkowej i mają dwupunktową stratę do miejsca dającego utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Natomiast jeśli chodzi o Zagłębie, wciąż ma duże szanse awans do grupy mistrzowskiej, bo traci do niej również tylko dwa „oczka”. Jednak rywalizacja o tę grupę będzie niezwykle zacięta, gdyż jest kilka zespołów mające podobną liczbę punktów i podobne zamiary.

Wieczorem zostaną rozegrane równolegle dwa spotkania. Górnik Zabrze, który coraz bardziej oddala się od strefy spadkowej zmierzy się z Cracovią, która ostatnio nieco obniżyła loty, bo w trzech ostatnich meczach odniosła dwie porażki, a wcześniej śrubowała liczbę zwycięstw z rzędu, która ostatecznie zatrzymała się na sześciu spotkaniach. W drugim meczu liderująca Lechia Gdańsk zmierzy się z trzecim Piastem Gliwice. Spotkanie na szczycie w każdej innej lidze byłoby hitem kolejki, jednak w ten weekend w niedzielę zostanie rozegrany inny hit przy Reymonta 22.

Sobotę rozpoczniemy starciem w dolnej połówce tabeli. Ostatnie w lidze zespół Zagłębia Sosnowiec podejmie czwartą od końca Miedź Legnica. Do niedawna obaj beniaminkowie zamykali tabelę LOTTO Ekstraklasy, jednak w ostatnich tygodniach zespół z Legnicy nieco wygrzebał się z dna i głównie dzięki Petteriemu Forsellowi może marzyć o utrzymaniu w tym sezonie.

Później Arka Gdynia zagra ze Śląskiem Wrocław. Gdynianie śrubują ostatnio fatalną serię jedenastu kolejnych oficjalnych spotkań bez zwycięstwa, co sprawia że zajmują już ostatnie miejsce dające utrzymanie w lidze i mają tylko dwa punkty przewagi nad  strefą spadkową. Wcześniej zespół z Trójmiasta wydawał się pewnym w utrzymaniu, jednak ostatnie zwycięstwo zanotował pod koniec listopada zeszłego roku, czyli już cztery miesiące temu.

Na koniec soboty Korona Kielce u siebie zmierzy się z Lechem Poznań. W „Kolejorzu” atmosfera robi się coraz bardziej gęsta. W tygodniu wypłynęła informacja, że latem dojdzie do absolutnej rewolucji w zespole, na co nie za dobrze zareagowali piłkarze. Spotkanie z Koroną będzie bardzo ważne w kontekście utrzymania grupy mistrzowskiej, bo w tej chwili poznaniacy mają zaledwie jeden punkt przewagi nad grupą spadkową. W mediach mówi się też, że może to być mecz o posadę trenera Adama Nawałki, jednak raczej nie jest to prawda.

W niedzielę odbędą się jeszcze dwa mecze, które elektryzują kibiców. Najpierw na rozgrzewkę czwarta w tabeli Pogoń Szczecin podejmie piątą Jagiellonię Białystok. Wydaje się, że podopieczni Ireneusza Mamrota nie wytrzymali presji kolejnego sezonu grania o mistrzostwo kraju. „Jaga” nie wygrała czterech kolejnych spotkań, spadła na piąte miejsce w tabeli i do lidera traci już trzynaście punktów. Pogoń ma punkt więcej i jest zdecydowanie wraz z Piastem Gliwice największym zaskoczeniem tego sezonu.

Na koniec kolejki polski klasyk, czyli starcie przy Reymonta 22 Wisły Kraków z Legią Warszawa! „Biała Gwiazda” po bardzo ciężkim początku roku wreszcie podniosła się z kolan, w pięknym stylu wygrała dwa ostatnie mecze i zwieńczeniem może być ogranie aktualnego mistrza Polski, oraz jednocześnie awans do grupy mistrzowskiej. Natomiast Legia co prawda wygrywa, ale stylem nie zachwyca i spotkanie w Krakowie powinno być bardzo wyrównane. Spotkanie po raz pierwszy od dawna pokaże Telewizja Polska! Od tej kolejki jedno spotkanie co tydzień będzie można zobaczyć na otwartej antenie.

PIĄTEK – 29 MARCA 2019

17:30 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WISŁA PŁOCK – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN na żywo
Ipla

20:00 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

20:05 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

20:25 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – CRACOVIA na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: LECHIA GDAŃSK – PIAST GLIWICE na żywo
Ipla

22:30 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

SOBOTA- 30 MARCA 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

15:25 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC na żywo
CANAL+ Sport HD

17:40 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: ARKA GDYNIA – ŚLĄSK WROCŁAW na żywo
CANAL+ Sport HD

20:05 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: KORONA KIELCE – LECH POZNAŃ na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 Magazyn LIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD

NIEDZIELA – 31 MARCA 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


15:25 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na żywo


17:30 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


17:40 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: WISŁA KRAKÓW – LEGIA WARSZAWA na żywo
sport.tvp.pl

20:00 Magazyn LIGA+ EXTRA na żywo


21:30 Magazyn LIGA+ EXTRA DOGRYWKA na żywo
CANAL+ Sport HD

PONIEDZIAŁEK – 1 KWIETNIA 2019

16:00 LOTTO Ekstraklasa – 27. kolejka: PODSUMOWANIE KOLEJKI
Ipla

20:00 Magazyn EKSTRAKLASA PO GODZINACH na żywo
CANAL+ Sport HD

22:00 Magazyn GOL EKSTRA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:15 Magazyn EKSTRAPAKA – 27. KOLEJKA 
CANAL+ Sport HD

About Bartosz Głąb

Dziennikarz GOL24.pl zajmujący się piłkarską Ekstraklasą i 1. ligą, oraz współpracujący z TakSięGra.pl