3. kolejka OrlenLigi na antenie Polsatu Sport

Sezon OrlenLigi dopiero się rozpoczął, a już mieliśmy kilka niespodziewanych wyników. Jeszcze przed startem rozgrywek mówiono, że stawka może mocno się wymieszać. Jednak skala roszad w tabeli może mocno zaskoczyć. O trzecie ligowe zwycięstwo powalczą zawodniczki Muszynianki Muszyna. Mimo pięciu punktów […]

Sezon OrlenLigi dopiero się rozpoczął, a już mieliśmy kilka niespodziewanych wyników. Jeszcze przed startem rozgrywek mówiono, że stawka może mocno się wymieszać. Jednak skala roszad w tabeli może mocno zaskoczyć.

O trzecie ligowe zwycięstwo powalczą zawodniczki Muszynianki Muszyna. Mimo pięciu punktów starcia z Pałacem Bydgoszcz jak i Legionovią Legionowo nie należały do najprostszych. Spotkania były bardzo wyrównane i równie dobrze mogły zakończyć się porażkami podopiecznych Bogdana Serwińskiego. Zwycięstwa z pewnością dodadzą wiele pewności zawodniczkom z Muszyny. W Rzeszowie liczono nawet na awans do europejskich pucharów. Początek sezonu jest jednak dość przeciętny. Developres wygrał na inaugurację z Tauronem Dąbrowa Górnicza, ale w poprzedniej serii spotkań drużyna Jacka Skroka zawiodła, wyraźnie przegrywając z Budowlanymi Łódź. Z pewnością Rzeszowianki jeszcze niejednokrotnie zaskoczą mocniejsze rywalki.

O drugą wygraną w OrlenLidze powalczą Impel WrocławBKS Bielsko-Biała. Wrocławianki powinny być jedną z tych drużyn, które mimo osłabień mają szansę pozostać w ligowej czołówce. Udowodniły to w starciu z KSZO, pewnie pokonując zespół z Ostrowa Świętokrzyskiego. Z kolei po meczu wzlotów i upadków uległy siatkarkom ŁKS-u Łódź po pięciosetowym batalii. Siatkarkom Impelu brakło konsekwencji i równej dyspozycji. Z kolei Bielszczanki wygrały z Atomem Treflem Sopot, co w poprzednich latach byłoby dużą niespodzianką. Zresztą podobnie było tydzień później, ale zupełnie w drugą stronę. Wydawało się, że po takim meczu z Wicemistrzyniami Polski poradzą sobie z beniaminkiem. Jednak zawodniczki z Torunia okazały się dość nieoczekiwanie za mocne.

PIĄTEK – 28 PAŹDZIERNIKA 2016

20:15 Orlenliga – 3. kolejka: POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA ENEA MUSZYNA – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 31 PAŹDZIERNIKA 2016

18:00 Orlenliga – 3. kolejka: IMPEL WROCŁAW – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)