3. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Miłośnicy meczów „na styku” mogą czuć się zawiedzeni poziomem dotychczas rozegranych dwóch kolejek PGE Ekstraligi. Jak jednak mówi stare powiedzenie – „do trzech razy sztuka”. W piątek i niedzielę rozegrana zostanie trzecia kolejka najlepszej żużlowej ligi świata. Jako pierwszy rozegrany […]

Miłośnicy meczów „na styku” mogą czuć się zawiedzeni poziomem dotychczas rozegranych dwóch kolejek PGE Ekstraligi. Jak jednak mówi stare powiedzenie – „do trzech razy sztuka”. W piątek i niedzielę rozegrana zostanie trzecia kolejka najlepszej żużlowej ligi świata.

Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz na leszczyńskim Stadionie im. Alfreda Smoczyka, gdzie Unia podejmować będzie Motor Lublin. Szczególnie istotny ten mecz będzie dla Jarosława Hampela, który tuż przed startem sezonu został wypożyczony do Lublina z Leszna. Po nieudanym meczu we Wrocławiu Koziołki odniosły przekonujące zwycięstwo przeciwko gorzowskiej Stali. Teraz jednak lublinian czeka cięższe wyzwanie – Byki wygrały oba swoje mecze – również z drużynami z Wrocławia i Gorzowa.

W piątkowy wieczór kibice oglądać będą mecz RM Solar Falubazu Zielona Góra z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Obie drużyny mają taki sam bilans – wygraną z ROW-em Rybnik i porażkę z Włókniarzem Częstochowa. Gwiazdą spotkania będzie Artiom Łaguta, który w obu meczach wygrał wszystkie biegi, w których startował. W drugim meczu mógł liczyć na wsparcie kolegów (płatny komplet Nickiego Pedersena oraz dwucyfrowe wyniki Kennetha Bjerre i Krzysztofa Buczkowskiego). Z kolei w drużynie Falubazu liderem staje się Piotr Protasiewicz – w dwóch kolejkach zaprezentował najrówniejszą formę.

Niedzielę na torach żużlowych rozpocznie starcie ROW-u z drużyną Moje Bermudy Stali Gorzów. O ile dwie wysokie porażki beniaminka z osłabioną formacją juniorską nie są wielkim zaskoczeniem, o tyle przegrane drużyny, w której barwach jedzie mistrz świata budzą zdziwienie. Mimo że Stal będzie gościem w Rybniku, to właśnie ta drużyna będzie faworytem niedzielnego meczu – ich mecz w Lesznie w pierwszej kolejce był, jak do tej pory, najbardziej wyrównanym. Dwucyfrowe wyniki liderów Stali, Bartosza Zmarzlika i Andersa Thomsena, nieco zakłamują jednak obraz ich formy – średnie biegowe poniżej 2,000 nie pozwolą im walczyć o więcej niż rozczarowująca ubiegłoroczna pozycja siódma.

Trzecią kolejkę zamknie pojedynek Eltrox Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław. Obie drużyny mają wyraźne słabe punkty – u Lwów jest to Rune Holta, u wrocławian Daniel Bewley i, dość nieoczekiwanie, Max Fricke. Sparta ma jednak asa w rękawie w postaci Gleba Czugunowa. Jego naturalizacja, która umożliwiła wystawianie go pod numerami 6-7 (14-15 w domu), otworzyła Dariuszowi Śledziowi możliwości, z których na razie nie musiał korzystać Marek Cieślak, którego formacja juniorska spisuje się bardzo dobrze.

Żużlowy kalendarz ze względu na opóźnienia spowodowane pandemią jest napięty, jednak dzięki temu, że nie są rozgrywane zagraniczne rozgrywki ligowe, udaje się szybko nadrabiać zaległości powodowane, jak w każdym sezonie, przez niekorzystne warunki pogodowe. Mimo to, kibice z pewnością liczą na to, że w końcu uda się przeprowadzić kolejkę bez przekładania spotkań na kolejne dni.

CZWARTEK – 25 CZERWCA 2020

20:00 Magazyn PGE EKSTRALIGI 
Ipla

Studio: Anita Mazur

PIĄTEK – 26 CZERWCA 2020

17:45 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – MOTOR LUBLIN na żywo
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Sergiusz Ryczel???
Reporter: Michał Kędzierski

16:30 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: ROW RYBNIK – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Tomasz Bajerski

18:45 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Michał Łopaciński – Grzegorz Zengota
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Krzysztof Cegielski

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGI na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Jarosław Gajewski, Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński

PONIEDZIAŁEK – 28 CZERWCA 2020

20:00 Magazyn PGE EKSTRALIGI 
Ipla
Studio: Anita Mazur

About Wojciech Nowakowski