4. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi zdają się nabierać tempa. Po skąpych w emocjach dwóch kolejkach, trzecia przyniosła w końcu bardziej zacięte spotkania. Kibice liczą na kontynuację w czwartej serii spotkań. Pierwszym meczem będzie starcie Motoru Lublin z PGG ROW-em Rybnik. Oba […]

Rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi zdają się nabierać tempa. Po skąpych w emocjach dwóch kolejkach, trzecia przyniosła w końcu bardziej zacięte spotkania. Kibice liczą na kontynuację w czwartej serii spotkań.

Pierwszym meczem będzie starcie Motoru Lublin z PGG ROW-em Rybnik. Oba zespoły w tabeli są jedynie przed gorzowską Stalą, którą pokonały – Motor w bardziej przekonującym stosunku punktowym, ale też przy słabszej formie Bartosza Zmarzlika. W bezpośrednim starciu faworytem będą gospodarze – Rybnik co prawda słabe punkty „łata” Robertem Lambertem, natomiast Lublin tych słabych punktów na pozycjach 1-5 ma mniej.

Wspomniana Stal o pierwsze punkty powalczy z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. O Lwach zrobiło się w tym tygodniu szczególnie głośno ze względu na walkę o dofinansowanie z miasta. Pomimo skromnego wkładu samorządu, będącego wśród wielu klubów sportowych w Polsce (nie tylko żużlowych) podstawą finansowania, częstochowianie są na czele tabeli z kompletem punktów. Nadzieją Stali jest to, że podobnie jak Bartosz Zmarzlik w poprzedniej kolejce, tak i jego koledzy przebudzą się z przedłużonego zimowego snu.

W niedzielę jako pierwsze na tor wyjadą ekipy Betard Sparty Wrocław i Falubazu Zielona Góra. Na początku sezonu szczególną uwagę kibiców zwraca rozczarowująca postawa Sparty, a zwłaszcza Maxa Fricke’a i Daniela Bewleya. Wygląda na to, że wrocławianie potrzebują podobnego przełamania, jakie Falubaz miał w ubiegłym tygodniu w meczu z GKM-em Grudziądz. Być może nastąpi ono już w niedzielę.

Kolejkę zakończy spotkanie MrGarden GKM Grudziądz-FOGO Unia Leszno. Oczywiście, faworytem są wciąż niepokonanie lesznianie, którzy zarówno mogli pozwolić sobie na wypożyczenie do Lublina Jarosława Hampela, jak i niestraszne im okazało się być ukończenie wieku juniora przez Bartosza Smektałę, którego na miejscach 6-7 zastąpił Szymon Szlauderbach. Również postawa grudziądzan w tym sezonie na pewno cieszy kibiców, choć pewnie woleliby, aby zawodnicy przywozili parę punktów więcej.

CZWARTEK  – 2 LIPCA 2020

19:00 Magazyn PGE EKSTRALIGA 
Ipla

Studio: Anita Mazur

PIĄTEK – 3 LIPCA 2020

17:45 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: MOTOR LUBLIN – PGG ROW RYBNIK na żywo
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 5 LIPCA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Sergiusz RyczelPiotr Świderski
Reporter: Michał Kędzierski

16:30 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Krzysztof Cegielski

18:45 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Michał Łopaciński – ???
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 4. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – FOGO UNIA LESZNO na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGI na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński

About Wojciech Nowakowski