4 Runda Żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Europy w Eurosporcie 2

W sobotę, 28 września br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany zostanie wielki finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship. Transmisja decydującej batalii o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu od 18:00 w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze.  Podobnie jak przed […]

W sobotę, 28 września br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany zostanie wielki finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship. Transmisja decydującej batalii o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu od 18:00 w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze. 

Podobnie jak przed rokiem areną finałowej odsłony rywalizacji o mistrzostwo Europy na żużlu będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Jedno z najważniejszych miejsc w historii polskiego sportu powita żużlowców 28 września o 18:00. Na starcie ostatniej rundy TAURON SEC stanie pięciu Polaków, w tym mający wielkie szanse na podium w klasyfikacji generalnej mistrzostw Kacper Woryna i Bartosz Smektała, a także jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich żużlowców Jarosław Hampel oraz mistrz świata U21 sprzed dwóch lat Maksym Drabik, który dostał od organizatorów dziką kartę. Po trzech rundach cyklu TAURON SEC na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej jest Grigorij Łaguta. Zaraz za plecami Rosjanina znajduje się dwóch Duńczyków – Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen. Tuż za podium plasuje się dwóch Polaków – Kacper Woryna i Bartosz Smektała, którzy tracą pięć punktów do Łaguty i zaledwie jedno oczko do Michelsena.

SOBOTA – 28 WRZEŚNIA 2019

18:00 Indywidualne Mistrzostwa Europy – 4 turniej w Chorzowie: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

Komentarz: Jakub Pieczatowski, Michał Korościel, reporterka: Marcelina Rutkowska

About Mateusz Bartkowiak