5. kolejka Ligi Mistrzów EHF w nc+ i Eleven

Ostatnia kolejka Ligi Mistrzów odbyła się dla polskich drużyn pod znakiem remisów. Teraz Vive i Wisła zmierzą się z węgierskimi rywalami. Miejmy nadzieję, że nasze zespoły wyjdą z tych pojedynków zwycięsko. Czas na rewanż za pamiętny finał Ligi Mistrzów sezonu […]

Ostatnia kolejka Ligi Mistrzów odbyła się dla polskich drużyn pod znakiem remisów. Teraz Vive i Wisła zmierzą się z węgierskimi rywalami. Miejmy nadzieję, że nasze zespoły wyjdą z tych pojedynków zwycięsko.

Czas na rewanż za pamiętny finał Ligi Mistrzów sezonu 2015/16. W niedzielę w Hali Legionów PGE Vive Kielce podejmie Veszprem. Faworytami spotkania będzie zespół gości, który wygrał wszystkie 4 mecze w Champions League. Ostatnio po słabym początku podopieczni Ljubomira Vranjesa ostatecznie pokonali THW Kiel. Veszprem jest w wyśmienitej formie, szczególnie środkowy rozgrywający Mate Lekai, który zdobył już 31 bramek. Vive nie rozpoczęła rozgrywek tak jakby to sobie wymarzyło. Kielczanie przegrali 2 mecze na wyjeździe, a u siebie pokonali THW i zremisowali z Flensburgiem. W meczu z Wikingami polski zespół miał dużą przewagę, nawet 24:20, ale zremisował 25:25. O zwycięstwo w meczu z Veszprem będzie trudno, ale liczymy na to, że byli zwycięzcy rozgrywek ponownie znajdą patent na wielki Veszprem.

Kilka dni wcześniej do Polski przyjedzie inny węgierski zespół – Pick Szeged. Wicemistrzowie Węgier w ostatniej kolejce po chaotycznym meczu zremisowali z Vardarem Skopje. Pick z dorobkiem 5 punktów zajmuje 4. miejsce w grupie A. Pierwszy punkt zdobyła Orlen Wisła Płock. Nafciarze zagrali w Zagrzebiu dobry mecz, co wystarczyło na remis 28:28. Szczególnie dobrze spisał się Adam Morawski. Punkty w meczu z Pickiem są w zasięgu Wisły, ale wicemistrzowie Polski będą musieli zagrać bardzo dobrze.

Hitem kolejki będzie mecz Vardaru Skopje z FC Barceloną. Stawką meczu będzie pozycja lidera w grupie A. Do tej pory oba zespoły straciły tylko po jednym punkcie. Vardar Skopje zremisował z Pickiem Szeged, a FC Barcelona podzieliła się punktami z Rhein Neckar Loewen. Katalończycy mieli ostatnio problemy w meczu z Nantes. Do zwycięstwa w dużej mierze przyczynił się Kamil Syprzak.

Po 2 remisy na swoim koncie mają Rhein Neckar Loewen i RK Zagrzeb. Jednak zespoły te są w zupełnie innej sytuacji. Niemiecki zespół ma do tego 2 zwycięstwa, a Chorwaci 2 porażki. W poprzedniej serii gier trzeci zespół grupy A pewnie wygrał z Kristianstad, a 6. ekipa w tabeli zremisowała z Wisłą Płock.

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz Celje z Mieszkowem Brześć. To właśnie z tymi zespołami na wyjeździe przegrywało PGE Vive Kielce. Zespół ze Słowenii oprócz pokonania mistrzów Polski nie zdobył żadnych innych punktów. Mieszkow w 3. kolejce wygrał z Aalborgiem 3 bramkami. Do przerwy prowadziła drużyna z Danii, ale druga połowa należała do ekipy z Białorusi.

ŚRODA – 11 PAŹDZIERNIKA 2017

17:30 Liga Mistrzów VELUX EHF – grupa A: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 
Liga Mistrzów VELUX EHF – grupa A: ORLEN WISŁA PŁOCK – MOL-PICK SZEGED na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

CZWARTEK – 12 PAŹDZIERNIKA 2017

20:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: RHEIN NECKAR LOWEN – RK PPD ZAGRZEB na żywo
Ipla

SOBOTA – 14 PAŹDZIERNIKA 2017

17:25 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa A: RK VARDAR – FC BARCELONA LASSA na żywo


18:55 
Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LASKO – MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017

18:30 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: STUDIO na żywo


18:55 Liga Mistrzów Velux EHF – grupa B: PGE VIVE KIELCE – TELEKOM VESZPREM na żywo
Ipla

About Kamil Karczmarek