5. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

W piątek rozpocznie się piąta kolejka PGE Ekstraligi. Tradycyjnie spotkania będzie można oglądać na antenach Eleven Sports i nSport+. W piątek jako pierwsi na tor wyjadą zawodnicy klubów z Wrocławia i Grudziądza. Sytuację Sparty poprawiło zakontraktowanie w formie gościa Chrisa […]

W piątek rozpocznie się piąta kolejka PGE Ekstraligi. Tradycyjnie spotkania będzie można oglądać na antenach Eleven Sports i nSport+.

W piątek jako pierwsi na tor wyjadą zawodnicy klubów z Wrocławia i Grudziądza. Sytuację Sparty poprawiło zakontraktowanie w formie gościa Chrisa Holdera – wystarczyło to jednak jedynie na wywalczenie na własnym torze remisu z Falubazem. W składzie awizowanym na nadchodzący mecz zamiast Australijczyka widnieje nazwisko 16-letniego Mateusza Panicza, jednak najprawdopodobniej jest to jedynie zmyłka ze strony trenera Śledzia. Z kolei grudziądzanie przewidują kolejną rotację w formacji juniorskiej, gdzie miejsce Marcina Turowskiego ma zająć Damian Lotarski. W piątek dowiemy się, czy ta zmiana będzie bardziej efektywna, niż dokonana przed tygodniem u ich rywali zamiana Przemysława Liszki na Michała Curzytka, który zdobył jedynie dwa punkty w biegu juniorskim.

W kolejnym meczu PGG ROW Rybnik podejmować będzie FOGO Unię Leszno. Niepokonane Byki na piątkowe spotkanie ponownie awizowali Jaimona Lidseya, a nie Brady’ego Kurtza, który jechał w pierwszych dwóch meczach, natomiast na pozostałych pozycjach nie mieli powodu do jakichkolwiek zmian. Z kolei do składu Rekinów powróci Mateusz Szczepaniak, zastępując rozczarowującego Adriana Miedzińskiego. Nie wydaje się to jednak zmiana na tyle istotna, aby zwiększyć szanse ROW-u na pokonanie lidera rozgrywek.

Niedzielę z Ekstraligą rozpocznie starcie, które elektryzuje od lat kibiców czarnego sportu w całym kraju, a zwłaszcza na zachodzie – Derby Ziemi Lubuskiej. RM Solar Falubaz Zielona Góra w roli gospodarza będzie faworytem tego pojedynku – nie tylko ze względu na dotychczasowe swoje wyniki (tylko jedna porażka w czterech poprzednich meczach – z wciąż niepokonanym Włókniarzem), ale też ze względu na słabą formę gorzowian, których szanse na pierwsze punkty przekreślił, przynajmniej chwilowo, pożar rozdzielni na własnym stadionie. Rozegrane do awarii wyścigi pokazywały jednak coraz lepszą postawę Stali i możliwe, że walka z największym rywalem będzie dodatkową motywacją dla podopiecznych Stanisława Chomskiego.

Na koniec kolejki Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmować będzie Motor Lublin. W przerwanym meczu w Gorzowie dobrze jadący do tej pory juniorzy Lwów zawiedli na całej linii, natomiast lubelski duet Wiktorów Lamparta i Trofimowa jeździ w kratkę. Dotychczasowe wyniki dają większe szanse częstochowianom, ale czarny sport już nieraz zaskakiwał fanów.

CZWARTEK – 9 LIPCA 2020

21:00 Magazyn PGE EKSTRALIGA 
Ipla

Studio: Anita Mazur

PIĄTEK – 10 LIPCA 2020

17:45 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: PGG ROW RYBNIK – FOGO UNIA LESZNO na żywo
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 12 LIPCA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: ???Piotr Świderski (z Częstochowy)
Reporter: Michał Kędzierski

16:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – MOTOR LUBLIN na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Częstochowy)

18:45 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Michał Łopaciński – Grzegorz Zengota (z Zielonej Góry)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Zielonej Góry)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGI na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński

About Wojciech Nowakowski