6. i 7. kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Terminarz 2. Ligi Żużlowej jest jednym z najmniej regularnych w polskim żużlu. W tym tygodniu rozegrane zostaną mecze szóstej oraz siódmej kolejki tych rozgrywek, a pokaże je Motowizja. Już w środę w Wittstock gościć będzie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Spotkania Łotyszy […]

Terminarz 2. Ligi Żużlowej jest jednym z najmniej regularnych w polskim żużlu. W tym tygodniu rozegrane zostaną mecze szóstej oraz siódmej kolejki tych rozgrywek, a pokaże je Motowizja.

Już w środę w Wittstock gościć będzie Optibet Lokomotiv Daugavpils. Spotkania Łotyszy są ciągle przekładane, więc pojadą oni dopiero trzeci mecz w tym sezonie. Ich forma jest zatem zagadką, w przeciwieństwie do Wilków, które przegrywają wszystkie spotkania w lidze, do której dołączyli już po jej rozpoczęciu. Najjaśniejszym punktem zespołu z Wittstock jest Lukas Baumann, który awizowany został pod numerem 14, dzięki czemu będzie mógł pełnić rolę rezerwy zwykłej.

W sobotę Wölfe pojadą do Rzeszowa na mecz ze Stalą. Żurawie dopiero w poprzednim meczu zdobyli pierwsze punkty, pokonując na własnym terenie inną niemiecką drużynę, Landshut Devils. W meczu z Wilkami mają zatem szansę powiększyć swój dorobek i utrzymać dobre nastroje na Podkarpaciu.

Tego samego dnia niepokonany OK Bedmet Kolejarz Opole zmierzy się z wiceliderem z Rawicza. Niedźwiadki mają jeden mecz odjechany mniej, a tylko dwa punkty straty do prowadzącego „imiennika”. Wydaje się jednak, że w starciu dwóch Kolejarzy to gospodarze są faworytami, celując w powtórzenie ubiegłorocznego wyniku Wilków Krosno, które zgarnęły komplet punktów.

Weekend zakończy niedzielny mecz w Daugavpils, gdzie przyjadą poznańskie Skorpiony. W Rawiczu poznaniacy spisali się całkiem nieźle – nieoczekiwanym liderem okazał się Jonas Seifert-Salk, natomiast tym razem zawiódł Robert Chmiel. Na korzyść poznaniaków przemawia też to, że Stal Gorzów swój mecz jedzie w piątek, zatem na Łotwę Piotr Paluch będzie mógł zabrać albo Rafała Karczmarza, albo Marcusa Birkemose według własnego uznania, nie patrząc na potrzeby Stanisława Chomskiego.

ŚRODA – 30 CZERWCA 2021

16:45 2. liga żużlowa – 6. kolejka: STUDIO 


17:00 2. liga żużlowa – 6. kolejka: MSC WÖLFE WITTSTOCK – OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS

SOBOTA – 3 LIPCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 7. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 7. kolejka: 7R STOLARO STAL RZESZÓW – MSC WÖLFE WITTSTOCK


15:45 2. liga żużlowa – 6. kolejka: STUDIO 


16:00 2. liga żużlowa – 6. kolejka: OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE – METALIKA RECYKLING KOLEJARZ RAWICZ

NIEDZIELA – 4 LIPCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 7. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 7. kolejka: OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.