6. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

Na zapleczu Bundesligi rywalizacja nabiera coraz większego tempa. Zdecydowanym liderem jest Hamburger SV, który zgromadził komplet punktów i przoduje w tabeli. W ten weekend na antenie Eleven Sports, kibice zobaczą trzy spotkania, w tym prestiżowe Hamburger Stadtderby. Wspomniany wyżej Hamburger SV, […]

Na zapleczu Bundesligi rywalizacja nabiera coraz większego tempa. Zdecydowanym liderem jest Hamburger SV, który zgromadził komplet punktów i przoduje w tabeli. W ten weekend na antenie Eleven Sports, kibice zobaczą trzy spotkania, w tym prestiżowe Hamburger Stadtderby.

Wspomniany wyżej Hamburger SV, zachwyca swoją formą na początku sezonu. Do tej pory jest niepokonany w rozgrywkach 2.Bundesligi. Kolejnym rywalem lidera, będzie FC St.Pauli, drużyna ze środka tabeli. Piątkowy derbowy mecz w Hamburgu będzie okazją dla „Piratów” na przełamanie serii kolejnych dziewięciu spotkań bez zwycięstwa na wyjeździe. Ostatni pojedynek tych drużyn miał miejsce 22 lutego bieżącego roku. Na Volksparkstadion górą 2-0 byli goście z St.Pauli.

Znajdujący się w strefie spadkowej Eintracht Brunszwik, klub w którym występuje Polak Martin Kobylański czeka trudne starcie z Norymbergą. Na stadionie w Brunszwiku spotkają się drużyny, które mają po jednym zwycięstwie w dotychczasowych pięciu spotkaniach. Wyżej w tabeli są jednak goście i to oni przystępują do spotkania jako faworyt. Dodatkowo była drużyna Jacka Krzynówka nie przegrała pięć z ostatnich sześciu meczów na wyjeździe na zapleczu Bundesligi.

SpVgg Greuther Fürth zmierzy się u siebie w niedzielę z Hannoverem 96. Goście grają w tym sezonie w kratkę, mimo to znajdują na trzecim miejscu w tabeli. Jednak statystyka nie będzie sprzymierzeńcem w tym spotkaniu, ostatnie pięć potyczek na wyjeździe kończyły się porażkami.

PIĄTEK – 30 PAŹDZIERNIKA

18:25 2. Bundesliga – 6. kolejka: HAMBURGER SV – FC SANKT PAULI 
Ipla
Komentarz: Michał Wszołek – Michał Świrkula

SOBOTA – 31 PAŹDZIERNIKA

12:552. Bundesliga – 6. kolejkaEINTRACHT BRUNSZWIK TSV – FC NORYMBERGA 
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Tomasz Urban

NIEDZIELA – 1 LISTOPADA

13:30 2. Bundesliga – 6. kolejka: SPVGG GREUTHER FÜRTH – HANNOVER 96

 Ipla

 

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.