6. kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsat Sport

W sobotę w Rybniku ROW podejmie zespół z Gdańska. Dzień później żużlowcy z Łodzi zmierzą się z  Lokomotivem. Lider tabeli – Rybnik zmierzy się Gdańskiem. ROW prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej o czym świadczy ostatnie wyjazdowe zwycięstwo z Lokomotivem […]

W sobotę w Rybniku ROW podejmie zespół z Gdańska. Dzień później żużlowcy z Łodzi zmierzą się z  Lokomotivem.

Lider tabeli – Rybnik zmierzy się Gdańskiem. ROW prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej o czym świadczy ostatnie wyjazdowe zwycięstwo z Lokomotivem aż 16 punktami. Troy Batchelor zajmuję trzecią lokatę, a Kacper Woryna szóstą biorąc pod uwagę średnią punktową zdobytą w danym spotkaniu. Gospodarze dwa dotychczasowe starcia rozegrane u siebie wygrali. Pokonali w nich dwóch kandydatów do końcowego triumfu: Orła Łódź oraz Unię Tarnów. Zdunek w czterech pojedynkach dwa razy wygrał i dwa razy poległ co daje im cztery punkty w ligowej tabeli. Jeśli przyjezdni myślą o zwycięstwie to zdecydowanie lepiej musi pojechać Kacper Gomólski, którzy tylko w pierwszej kolejce uzyskał dwucyfrową liczbę punktów.

Orzeł Łódź rozegrał dotychczas tylko dwa spotkania. Na inaugurację sezonu pokonał na własnym torze Agred Malesę TŻ Ostrovię 47:43. W 2. kolejce nie sprostał w Rybniku PGG ROW-owi, przegrywając 53:37. Lokomotiv Daugavpils w swoich trzech dotychczasowych meczach wygrał raz. 14 kwietnia na swoim torze pokonał 51:38 Zdunka Wybrzeże Gdańsk.

SOBOTA – 11 MAJA 2019

13:00 Nice 1. liga żużlowa – 6. kolejka: WSTĘP na żywo
Ipla

13:15 Nice 1. liga żużlowa – 6. kolejka: PGG ROW RYBNIK – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 12 MAJA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 6. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – LOKOMOTIV DAUGAVPILS na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak