6.kolejka PlusLigi na sportowych antenach Polsatu

Przed nami według terminarza szósta kolejka PlusLigi. Jednak z uwagi na rozegrane już mecze awansem. Praktycznie każda z drużyn rozegrała inną ilość meczy. Transmisję z tej serii gier na sportowych antenach Polsatu.  Kolejkę rozpoczniemy do derbów województwa Śląskiego. W Jastrzębiu […]

Przed nami według terminarza szósta kolejka PlusLigi. Jednak z uwagi na rozegrane już mecze awansem. Praktycznie każda z drużyn rozegrała inną ilość meczy. Transmisję z tej serii gier na sportowych antenach Polsatu. 

Kolejkę rozpoczniemy do derbów województwa Śląskiego. W Jastrzębiu Zdrój dojdzie do rywalizacji Jastrzębskiego Węgla z Aluronem Virtu CMC Warta Zawiercie. Zarząd zespołu gospodarzy zdążył już zwolnić trenera. Przez co Roberto Santili stracił pracę. Czy to była słuszna decyzja? Zapewne przekonamy się o tym za parę tygodni, kiedy będziemy mogli ocenić pracę nowego trenera. A tego na razie brak. A więc w derbach zespół poprowadzi Luke Reynolds. Jaki będzie wynik tych derbów?  Przekonamy się o tym po włączeniu Polsatu Sport w piątek 22 listopada. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Nareszcie nadejdzie ten wielki dzień. 23 listopada 2019 , ta data utkwi w pamięci na długie lata mieszkańcom Suwałk. Tego dnia absolutny beniaminek Mks Ślepsk Malow Suwałki, rozegra swój pierwszy mecz w elicie we własnej hali. Zainteresowanie tym spotkaniem jest przeogromne. Wszyscy czekają, hala wypełni się, aż bo brzegi, a nawet i więcej ludzi zasiądzie, tak obiecał prezes klubu z Suwałk – Wojciech Winnik. Rywalem klubu z województwa Podlaskiego w tym historycznym dniu, będzie Indykpol AZS Olsztyn. Kto wygra mecz na otwarcie hali? Transmisja z tego pojedynku w Polsacie Sport. Początek spotkania o godzinie 14:45.

Drugi mecz dnia to rywalizacja Visły Bydgoszcz z GKS Katowice. Zespół gospodarzy nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie. Katowiczanie natomiast są drużyną dzięki której, w każdym meczu z ich udziałem kibice nie mają prawa się nudzić. Dlaczego? Proszę sobie wyobrazić, że w 5 meczach z ich udziałem mecz kończył się po tie- break. Niestety dla podopiecznych Dariusza Daszkiewicza, spotkania w większości przypadków nie kończyły się Happy endem. Wygrali tylko raz. Jak będzie teraz ? Transmisja w Polsacie Sport Extra, początek spotkania o godzinie 17:30.

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn KoźlePGE Skra Bełchatów, czyli starcie gigantów w PlusLidze. A zarazem spotkanie inaugurujące granie w niedzielę 24 listopada. Kędzierzynianie w kolejce rozgrywanej awansem w ciągu tygodnia, przegrali pierwszy mecz w sezonie. Po kapitalnym widowisku musieli uznać wyższość Vervy Warszawy 2:3. Bełchatowianie w analogicznym czasie wygrali z Resovią Rzeszów 3:0.  Aktualnie Zaksa jest druga z 16 punkami, a Skra trzecia z dorobkiem 15 oczek. Kto wygra spotkanie gigantów? Transmisja w Polsacie Sport, początek spotkania o godzinie 14:45.

Cuprum Lubin kontra Trefl Gdańsk to spotkanie na papierze najmniej ciekawe w tej kolejce. Ale jak będzie na boisku? Tego nikt nie wie? Lubinianie aktualnie zajmują 11 pozycję. Trefl jest ósmy, ale gra podopiecznych Michała Winiarskiego w niektórych meczach budzi respekt. Grają bezkompromisową i bardzo ciekawą siatkówkę dla oka. Czy w spotkaniu w Lubinie też tak zagrają? Mecz o godzinie 17:30, a jego transmisja w Polsacie Sport Extra.

Ostatni mecz dnia to derby województwa Mazowieckiego. Verva Warszawa Orlen Paliwa zagra z Eneą Cerradem Czarnymi Radom. Obie ekipy w ostatnich tygodniach trafiały na Mistrza z Kędzierzyna. Lepiej poradzili sobie Warszawianie, którzy wygrali mecz 3:2. Radomianie przegrali 3:0. W tamtym spotkaniu omawiana drużyna przerwała swoja kapitalną passę 3 zwycięskich meczy. Kto wygra derby województwa Mazowieckiego? Przekonają się państwo o tym po włączeniu Polsatu Sport w niedzielę 24 listopada 0 godzinie 20:30.

PIĄTEK  – 22 LISTOPADA 2019

20:30 PlusLiga – 6. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL    – ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE      na żywo

Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 23 LISTOPADA  2019

14:45 PlusLiga – 6. kolejka: MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI     –  INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla


17:30 
PlusLiga – 6. kolejka: BKS VISŁA BYDGOSZCZ    – GKS KATOWICE  
Ipla

 

NIEDZIELA  – 24 LISTOPADA 2019

14:45 PlusLiga – 6. kolejka: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE    –  PGE SKRA BEŁCHATÓW  na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 PlusLiga – 6.kolejka: CUPRUM LUBIN   – TREFL GDAŃSK    na żywo

Ipla

20:30
PlusLiga- 6.kolejka: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWAENEA CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Kacper Teuerle