8. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Choć do rozegrania pozostało jeszcze parę zaległych spotkań, PGE Ekstraliga wkracza już w rundę rewanżową. W najbliższy weekend odbędą się mecze 8. kolejki. W piątek rozpocznie ją spotkanie RM Solar Falubazu Zielona Góra z PGG ROW-em Rybnik. Fantastyczna postawa zielonogórzan […]

Choć do rozegrania pozostało jeszcze parę zaległych spotkań, PGE Ekstraliga wkracza już w rundę rewanżową. W najbliższy weekend odbędą się mecze 8. kolejki.

W piątek rozpocznie ją spotkanie RM Solar Falubazu Zielona Góra z PGG ROW-em Rybnik. Fantastyczna postawa zielonogórzan we wtorkowym meczu w Lesznie, szczególnie widoczna na początku spotkania, a także fatalny wynik piątkowego meczu rybniczan we Wrocławiu wyraźnie wskazują, która z drużyn jest faworytem spotkania. W sporcie jednak niespodzianki są częste i w ciągu tygodnia sytuacja potrafi się diametralnie zmienić, na co zapewne liczą kibice Rekinów.

Drugim meczem tego dnia będzie starcie FOGO Unii Leszno z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Nad gorzowską drużyną wydaje się krążyć jakieś fatum – gdy dobrze pojawia się szansa na zdobycie pierwszych punktów, losowe sytuacje powodują przerwanie meczu. Z kolei Byki wygrywają mecz za meczem i w związku ze startem rundy rewanżowej za chwilę zaczną dokładać do dorobku bonusy.

Niedzielę na ekstraligowych torach rozpocznie pojedynek MrGarden GKM-u Grudziądz z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Goście mają dużo zaległości do odrobienia, a wobec dobrej postawy w rozegranych do tej pory meczach należy spodziewać się, że będą się pięli w górę tabeli. GKM jest na odwrotnym biegunie – rozegrał wszystkie zaplanowane mecze, wygrywając tylko jeden z nich – oczywiście, ze Stalą Gorzów.

Kolejkę zamknie mecz w Lublinie, gdzie Motor podejmować będzie Betard Spartę Wrocław. Koziołki są rewelacją tegorocznych rozgrywek, choć ostatni mecz w Zielonej Górze na pewno rozczarował kibiców. Z kolei Sparta większość punktów zdobyła na outsiderach ligi, aczkolwiek to właśnie z Motorem odnieśli chyba najważniejsze zwycięstwo, pokonując lublinian u siebie 55:35. W tej sytuacji kwestia punktu bonusowego wydaje się nadal otwarta.

CZWARTEK – 30 LIPCA 2020

19:00 Magazyn PGE EKSTRALIGA 
Ipla

PIĄTEK – 30 LIPCA 2020

17:45 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – PGG ROW RYBNIK na żywo
Ipla


20:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Mateusz Kędzierski – Grzegorz Zengota (z Grudziądza)
Reporter: Piotr Bugajny

16:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Grudziądza)

18:45 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Maricn Majewski – Krzysztof Cegielski (z Lublina)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MOTOR LUBLIN – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Lublina)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński

PONIEDZIAŁEK – 3 SIERPNIA 2020

21:00 Magazyn PGE EKSTRALIGA 
Ipla

About Wojciech Nowakowski