9. i 10. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

Po dwóch tygodniach wracają rozgrywki LOTTO Superligi. Transmisje ze spotkań dziewiątej i dziesiątej kolejki przeprowadzi Sportklub. W piątek kibice obejrzą w telewizji mecz Poltarex Pogoni Lębork z Uczelnią Państwową Zamość. Obie drużyny znajdują się w dolnej połowie tabeli, jednak goście […]

Po dwóch tygodniach wracają rozgrywki LOTTO Superligi. Transmisje ze spotkań dziewiątej i dziesiątej kolejki przeprowadzi Sportklub.

W piątek kibice obejrzą w telewizji mecz Poltarex Pogoni Lębork z Uczelnią Państwową Zamość. Obie drużyny znajdują się w dolnej połowie tabeli, jednak goście będą zdecydowanym faworytem spotkania, wygrali bowiem już trzy mecze, natomiast Pogoń na rozkładzie ma jedynie Olimpię-Unię Grudziądz – zespół, który przegrał wszystkie dotychczasowe mecze. Zespół z Grudziądza stanie w piątek przed szansą wywalczenia pierwszego zwycięstwa, kiedy zmierzy się z Palmiarnią Zielona Góra, która pomimo wyjazdowej wygranej w Rzeszowie wciąż jest na końcu tabeli. W najbliższej kolejce Fibrain AZS Politechnika podejmować będzie wicelidera z Grodziska Mazowieckiego. Przed zawodnikami Dartom Bogorii zatem teoretycznie prostsze zadanie niż przed rywalami z czołówki tabeli – Dekorglass Działdowo czeka wyjazd do Bydgoszczy, natomiast AZS AWFiS Balta Gdańsk u siebie zagra z rozczarowującym w tym sezonie, ale wciąż mocnym na papierze Sokołowem S.A. Jarosław. Dojlidy Białystok rozegrają z kolei wyjazdowe spotkanie z 3S Polonią Bytom, natomiast Energa Manekin Toruń będzie w piątek pauzować.

W niedzielę zobaczymy hitowe starcie Dartom Bogorii z AZS-em AWFiS Baltą – obie drużyny przed tym weekendem do prowadzącego Dekorglassu tracą tylko jeden punkt. Zespół z Działdowa w niedzielę podejmować będzie natomiast ekipę z Rzeszowa, co stawia liderów w korzystnej sytuacji w obronie pozycji w tabeli. Ciekawie zapowiada się też poniedziałkowe starcie Dojlidy Białystok-LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, dwóch drużyn plasujących się w tej chwili tuż za podium. Na odrobinie strat liczyć będzie Sokołów S.A. Jarosław, który podejmie Olimpię-Unię Grudziądz, natomiast Energę Manekin Toruń czeka spotkanie z bytomską Polonią. Na dole tabeli pauzująca Uczelnia Państwowa Zamość z niepokojem będzie spoglądać na mecz w Zielonej Górze, gdzie Palmiarna zagra z Poltarex Pogonią Lębork.

PIĄTEK – 16 PAŹDZIERNIKA 2020

18:00 LOTTO Superliga – 9. kolejka: POLTAREX POGOŃ LĘBORK – UCZELNIA PAŃSTWOWA ZAMOŚĆ na żywo

NIEDZIELA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

15:45 LOTTO Superliga – 10. kolejka: DARTOM BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI – AZS AWFIS BALTA GDAŃSK na żywo

About Wojciech Nowakowski