9. kolejka Liqui Moly Bundesligi w Sportklubie

Pomimo problemów, jakie powoduje pandemia, rozgrywki ligowe w piłce ręcznej biegną dalej. Transmisje z dziewiątej kolejki Liqui Moly Handball-Bundesligi przewiduje Sportklub. Na czwartek zaplanowana była transmisja z meczu TSV Hannover-Bugendorf z MT Melsungen, jednak ze względu na kwarantannę gości spotkanie […]

Pomimo problemów, jakie powoduje pandemia, rozgrywki ligowe w piłce ręcznej biegną dalej. Transmisje z dziewiątej kolejki Liqui Moly Handball-Bundesligi przewiduje Sportklub.

Na czwartek zaplanowana była transmisja z meczu TSV Hannover-Bugendorf z MT Melsungen, jednak ze względu na kwarantannę gości spotkanie zostało przełożone. Na razie nie ma informacji o tym, aby Sportklub pokazał któryś z czterech pozostałych meczów, które będą rozegrane o tej porze. Polskich kibiców z pewnością interesowałoby starcie SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego z TuSEM Essen, którego barw broni Dennis Szczęsny. W czwartek rozegrane zostaną też mecze HSG Wetzlar z Eulen Ludwigshafen, HC Erlangen z HBW Balingen-Weilstetten i HSG Nordhorn-Lingen z FRISCH AUF! Göppingen.

Plany ligowe na weekend również nieco popsuła pandemia koronawirusa – przełożono sobotni mecz TSV GWD Minden z Rhein-Neckar Löwen. Wobec tego szansę na objęcie prowadzenia w tabeli będzie miało THW Kiel, które podejmować będzie ostatnią w tabeli ekipę HSC 2000 Coburg. W sobotę rozegrany zostanie też mecz z polskim akcentem – drużyna Macieja Majdzińskiego, Bergischer HC zagra u siebie z Füchse Berlin. W niedzielę natomiast na parkiety powróci Maciej Gębala – jego SC DHfK Lipsk zagra z mającym punkt więcej w tabeli TBV Lemgo Lippe. Hitem kolejki będzie jednak spotkanie trzeciej i czwartej drużyny – TVB Stuttgart gościć będzie na terenie SG Flensburg-Handewitt.

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

22:55 Liqui Moly Handball-Bundesliga – 9. kolejka BERGISCHER HC — FÜCHSE BERLIN

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

17:05 Liqui Moly Handball-Bundesliga – 9. kolejka SG FLENSBURG-HANDEWITT — TVB STUTTGART

About Wojciech Nowakowski