10. kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 1 i Polsacie Sport Extra

W sobotę w Ostrowie Wielkopolskim Ostrovia zmierzy się z Gdańskiem. Dzień później Orzeł Łódź podejmie Unię Tarnów. Ostrovia będzie chciała odrobić 14 punktową stratę z pierwszego pojedynku jednak może to być zadanie niemożliwe, ponieważ zabraknie Tomasza Gapińskiego. Złamał on obojczyk […]

W sobotę w Ostrowie Wielkopolskim Ostrovia zmierzy się z Gdańskiem. Dzień później Orzeł Łódź podejmie Unię Tarnów.

Ostrovia będzie chciała odrobić 14 punktową stratę z pierwszego pojedynku jednak może to być zadanie niemożliwe, ponieważ zabraknie Tomasza Gapińskiego. Złamał on obojczyk w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Trener gospodarzy będzie mógł za niego stosować zastępstwo zawodnika. Ciężar zdobywania punktów w tym spotkaniu spadnie na barki Grzegorza Walaska oraz duetu Nicolai Klindt oraz Sam Masters. Arged Malesa jest niepokonana u siebie w tym sezonie. Dla Wybrzeża to ostatnia szansa na walkę o fazę play-off. Zdunek wygrał do tej pory tylko na wyjeździe w pierwszej kolejce pokonując Start w Gnieźnie. W następnych wyjazdach goście mieli problem ze zdobyciem 40 punktów, co nie za dobrze wróży w kontekście tego pojedynku. Problemem trenera Mirosława Berlińskiego jest nierówna dyspozycja wszystkich żużlowców. W czołowej 20-stce najlepiej punktujących jest tylko dwóch: Jacob Thorsell na 15 miejscu oraz Mikkel Bech na 19.

Orzeł z trzema zwycięstwami i pięcioma porażkami zajmuję siódmą lokatę w Nice 1 lidze. Unia zgromadziła na swoim koncie osiem oczek, ale ma dwa spotkania mniej. W spotkaniu, które odbyło się w Tarnowie trener Lech Kędziora mógł być zadowolony z postawy Tobiasz Musielaka i Rohana Tungate. Co ciekawe oni utworzą jedną parę. Słabiej pojechał Daniel Jeleniewski oraz Rafał Okoniewski i to ich punkty mogą być decydujące o wygraniu tego spotkania. Przyjezdni mają w swoim składzie najskuteczniejszego zawodnika – Petera Ljunga. Swoje punkty dołoży Wiktor Kułakow. O wyniku zdecyduje postawa Ernesta Kozy, Artura Czai oraz Daniela Kaczmarka, którzy w pierwszym pojedynku zaprezentowali się przeciętnie.

SOBOTA – 15 CZERWCA 2019

16:00 Nice 1. liga żużlowa – 9. kolejka: WSTĘP na żywo
Ipla


16:15 Nice 1. liga żużlowa – 9. kolejka: OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 16 CZERWCA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 9. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – UNIA TARNÓW na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak