9. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Pierwsze punkty bonusowe w tegorocznej PGE Ekstralidze zostały przyznane. Drugą kolejkę rundy rewanżowej, która odbędzie się w najbliższy weekend, obejrzeć będzie można w Eleven Sports i nSport+. Pierwszym meczem kolejki będzie starcie PGG ROW-u Rybnik z MrGarden GKM-em Grudziądz. Po […]

Pierwsze punkty bonusowe w tegorocznej PGE Ekstralidze zostały przyznane. Drugą kolejkę rundy rewanżowej, która odbędzie się w najbliższy weekend, obejrzeć będzie można w Eleven Sports i nSport+.

Pierwszym meczem kolejki będzie starcie PGG ROW-u Rybnik z MrGarden GKM-em Grudziądz. Po wygranej u siebie 58:32 grudziądzanie są zdecydowanym faworytem do zdobycia punktu bonusowego, który znacznie przybliżyłby ich do utrzymania na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Z kolei Rekiny są mocno zmotywowane, gdyż mając rozegrane wszystkie mecze i tylko dwa punkty na koncie z niepokojem patrzą za plecy, gdzie goni ich Stal, mająca dwa zaległe spotkania.

W kolejnym meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmować będzie RM Solar Falubaz Zielona Góra. Również te drużyny dzielą dwa punkty, a mający stratę Włókniarz czekają jeszcze dwa zaległe spotkania. Również w kontekście punktu bonusowego przewagę mają gospodarze, którzy w Grodzie Bachusa wygrali 59:31.

W pierwszym niedzielnym meczu żużel powróci do Gorzowa po pożarze rozdzielni. Na stadion im. Edwarda Jancarza przyjedzie Motor Lublin. Choć gorzowianom wciąż nie udało się zdobyć punktu, forma zawodników tej drużyny wydaje się wzrastać. Z kolei Motor wprawdzie pokonał Betard Spartę Wrocław w ostatniej kolejce, ale w poprzednim meczu wyjazdowym, również na Ziemi Lubuskiej, zanotował dość wysoką porażkę. Kwestia bonusu pozostaje zatem otwarta, pomimo wygranej Koziołków w Lublinie 53:37.

Wyraźnego faworyta ma ostatnie spotkanie kolejki, w którym niepokonany lider, FOGO Unia Leszno, gościć będzie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Sparta wszystkie swoje punkty zdobyła w meczach na swoim torze, ale też straciła tam jeden punkt, remisując z nierównym wówczas Falubazem, a dla Byków nie ma różnicy, czy jeżdżą u siebie, czy na wyjeździe.

PIĄTEK – 7 SIERPNIA 2020

17:45 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

18:00 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: PGG ROW RYBNIK – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo
Ipla

20:15 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 SIERPNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Mateusz Kędzierski – Grzegorz Zengota (z Gorzowa)
Reporter: Piotr Bugajny

16:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – MOTOR LUBLIN na żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Tomasz Piszcz (z Gorzowa)

18:45 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Marcin Majewski – Piotr Świderski (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – FOGO UNIA LESZNO na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Robert Wardzała (z Wrocławia)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

Studio: Marcin Majewski – Leszek Demski, Krzysztof Cegielski, Tomasz Dryła, Piotr Świderski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski