Finał MPPK w Gdańsku na żużlu w nSport+

W środę kibiców znad morza czekają kolejne emocje. Tym razem na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku ujrzymy ściganie w finale Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Tytuł z ubiegłego sezonu bronić będzie Fogo Unia Leszno, którą wówczas reprezentował Piotr Pawlicki i […]

W środę kibiców znad morza czekają kolejne emocje. Tym razem na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku ujrzymy ściganie w finale Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Tytuł z ubiegłego sezonu bronić będzie Fogo Unia Leszno, którą wówczas reprezentował Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel. Zawodnicy łącznie zdobyli wtedy 27 punktów. Na drugim stopniu podium znalazła się gorzowska Stal w składzie z Bartoszem Zmarzlikiem i Szymonem Woźniakiem. Podium zamknęła Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która do ścigania wystawiła Kamila Brzozowskiego i Josha Grajczonka. W tym sezonie wstępnym terminem na rozegranie finału MPPK miał być 20 sierpnia. Organizatorzy musieli jednak przełożyć turniej na 5 lipca. Sytuacja z zakażeniem w parku maszyn w Rybniku spowodowała, że z żużlowego trybu na jakiś czas zostali wyłączeni zawodnicy z Rybnika i Leszna. Zespoły z obu tych miast mają wziąć udział w tych zawodach, więc nie było innej opcji, jak tylko zmiana daty rozegrania tego finału. W tym roku szykuje się zacięta walka. Pomimo pandemii koronawirusa zawodnicy są w świetnej formie i nadal walczą o najwyższe cele. Tytułu silnie bronić będzie Fogo Unia Leszno, która musi bardzo uważać na resztę stawki. Organizatorzy przed sezonem zmienili nieco regulamin rozegrania tego turnieju. Mowa tutaj między innymi o wprowadzeniu trzeciego, rezerwowego zawodnika czy ograniczenia dla teamów, które związane są z reżimem sanitarnym. Finał MPPK odbędzie się dzień po ligowym starciu pomiędzy miejscowym Wybrzeżem, a Orłem Łódź. Środowy wieczór będzie dla miejscowych kibiców kolejną okazją, aby ujrzeć swoją drużynę na gdańskim owalu.

Lista startowa:
RM Solar Falubaz Zielona Góra
1. Patryk Dudek
2. Piotr Protasiewicz

PGG ROW Rybnik
3. Przemysław Giera
4. Mateusz Szczepaniak

Betard Sparta Wrocław
5. Maciej Janowski
6. Gleb Czugunow

Eltrox Włókniarz Częstochowa
7. Paweł Przedpełski
8. Jakub Miśkowiak

Fogo Unia Leszno
9. Piotr Pawlicki
10. Dominik Kubera

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
20. Karol Żupiński

Moje Bermudy Stal Gorzów
13. Bartosz Zmarzlik
14. Szymon Woźniak

ŚRODA – 5 SIERPNIA   2020

18:45 Żużel: Finał MPPK na żywo

About Mateusz Bartkowiak