Powrót plażowego World Tour w Polsacie Sport News

Ljubljana będzie areną pierwszego turnieju z cyklu World Tour w siatkówce plażowej rozgrywanego po przerwaniu rywalizacji z powodu pandemii. Finał jednogwiazdkowych zawodów w stolicy Słowenii pokaże na żywo Polsat Sport News. Największymi gwiazdami turnieju w Ljubljanie będą Austriacy Clemens Doppler […]

Ljubljana będzie areną pierwszego turnieju z cyklu World Tour w siatkówce plażowej rozgrywanego po przerwaniu rywalizacji z powodu pandemii. Finał jednogwiazdkowych zawodów w stolicy Słowenii pokaże na żywo Polsat Sport News.

Największymi gwiazdami turnieju w Ljubljanie będą Austriacy Clemens Doppler i Alexander Horst – wicemistrzowie świata z 2017 roku. W stawce są również obie pary gospodarzy, które w ubiegłym roku grały w finale tej imprezy – wówczas Tadej Boženk i Vid Jakopin pokonali Jana Pokeršnika i Nejca Zemljaka w trzysetowym pojedynku.

W zmaganiach kobiet zabraknie triumfatorek poprzednich trzech edycji turnieju w Ljubljanie. Nie pojawią się też pary ze światowej czołówki. Dzięki temu walka o triumf może być zaskakująca, a sam turniej będzie okazją do zaprezentowania się kibicom dla mniej znanych zawodniczek.

W czwartek rozegrany zostanie mini-turniej eliminacyjny, którego cztery najlepsze pary awansują do głównej fazy zmagań. Finały zaplanowane są na niedzielny wieczór. Ranking cyklu World Tour jest zamrożony od 16 marca i ze względu na trudności z przemieszczaniem się po świecie rozgrywane zawody nie są do niego zaliczane. Wszystko wskazuje na to, że podobny los czeka pozostałe sierpniowe turnieje – w Baden i Montpellier.

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA 2020

21:00 Lublana Masters, Ljubljana, Słowenia: MECZ FINAŁOWY KOBIET
Ipla

22:00 Lublana Masters, Ljubljana, Słowenia: MECZ FINAŁOWY MĘŻCZYZN
Ipla

About Wojciech Nowakowski