TVP vs Polsat. Kto zwycięzcą pierwszej bezpośredniej konfrontacji w polskim boksie?

To będzie historyczny moment w historii polskiego boksu zawodowego. Dwaj najwięksi promotorzy zaplanowali swoją galę w jeden wieczór, więc będziemy mieli do czynienia z konkurencją. Takiej sytuacji w polskim boksie jeszcze nie było! W Rzeszowie, swoich zawodników wystawił Andrzej Wasilewski. […]

To będzie historyczny moment w historii polskiego boksu zawodowego. Dwaj najwięksi promotorzy zaplanowali swoją galę w jeden wieczór, więc będziemy mieli do czynienia z konkurencją. Takiej sytuacji w polskim boksie jeszcze nie było!

W Rzeszowie, swoich zawodników wystawił Andrzej Wasilewski. W walce wieczoru zaplanował starcie byłego mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej, Krzysztofa Włodarczyka, z bardzo solidnym Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą. Obaj pięściarze najlepsze lata swojej kariery mają za sobą, ale samo doświadczenie w ringu może przynieść ciekawą batalię. Durodola to zawodnik, posiadający niezwykle mocne uderzenie. Jest dość statyczny, nie posiada zbyt dobrego ciosu prostego, ale dynamiką swojej akcji, siłą sierpowych, jest w stanie być groźny dla każdego przeciwnika. Interesujące, jak jego atuty wypadną w starciu z oczywistymi argumentami Krzysztofa Włodarczyka, podwójną gardą, kąśliwym lewym prostym i mocnym uderzeniem.

Poza tym, zaprezentuje się kilku młodych prospektów. Największą uwagę warto poświęcić Pawłowi Stępniowi i Fiodorowi Czerkaszynowi, którzy potrafią boksować w bardzo ładnym stylu. Szkoda, że ich przeciwnicy będą słabi. Stępień zmierzy się z Argentyńczykiem Ricardo Marcelo Ramallo, a Czerkaszyn z Tunezyjczykiem Ayoubem Nefzim. Ciut trudniejsze zadanie czeka na Ukraińca, ale byłaby niemiła niespodzianka, gdyby któryś z nich miał w sobotni wieczór jakiekolwiek problemy.

Mariusz Grabowski zorganizuje swoje wydarzenie w Legionowie. W ostatniej walce gali, Michał Cieślak podejmie Serhiya Radczenkę. Ukrainiec przegrał ostatnio z Krzysztofem Głowackim, ale był w stanie rzucić go na deski. Polak pokonał Ivicę Bacurina, ale zaprezentował się bardzo słabo. Na szczęście, pojedynek z Radczenką stoczy już w wadze junior ciężkiej. Możemy liczyć, że zobaczymy Michała z walki z Francisco Palaciosem, a wtedy jego przekonująca wygrana nie pozostawi żadnej wątpliwości.

W undercardzie ciężko szukać ciekawych walk. Zaprezentuje się kilku debiutantów, ale na razie ciężko cokolwiek powiedzieć o ich umiejętnościach. W tym wypadku, „najciekawiej” powinno być w pojedynku Mateusza Tryca z Varazdatem Czernikowem. Ale i tu, można zastanawiać się tylko, jak łatwo Polak wygra…

Ciekawym wydarzeniem będzie kolejna odsłona DSF Kickboxing Challenge. Tym razem w walce wieczoru Kamil Jenel zmierzy się z Eduardem Aleksanyanem. „Lider” powinien nie mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Jeśli wszystko pójdzie na jego myśli, to być może w następnej edycji DSF zmierzy się w wyczekiwanym rewanżu z Kamilem Rutą, z którym wygrał w zeszłym roku. W Zabrzu zobaczymy też dwie inne walki mistrzowskie – Maksymilian Bratkowicz postara się pokonać Brice’a Kombou, natomiast Rafał Dudek zmierzy się z Jarosławem Daschke. Wydarzeniem dla polskich kibiców będzie debiut w formule K-1 Michała Kity, świetnego zawodnika MMA, który toczył wspaniałe pojedynki m.in. dla organizacji KSW. Jego przeciwnikiem będzie Denis „Flinston” Górniak.

Łącznie, podczas „Śląskiego Tąpnięcia” kibice będą mogli zobaczyć aż 12 pojedynków.

Dopełnieniem weekendu ze sportami walki będzie gala UFC Fight Night 131, gdzie w walce wieczoru Jimmie Rivera podejmie Marlona Moraesa.

KARTA WALK GALI W RZESZOWIE
Krzysztof Włodarczyk – Olanrewaju Durodola
Paweł Stępień – Ricardo Marcelo Ramallo
Przemysław Zyśk – Paweł Siemjonow
Fedor Czerkaszyn – Ayoub Nefzi
Łukasz Różański – Michael Sprott
Rafał Jackiewicz – Aliaksandr Dżemka
Maksim Hardzeika – Tomasz Gołuch

KARTA WALK GALI W LEGIONOWIE
Michał Cieślak – Serhiy Radchenka
Mateusz Tryc – Varazdat Chernikow
Marek Jędrzejewski – Bato Berkatsaszwili
Kazimierz Łęgowski – Artem Karpec
Rafał Grabowski – Jurij Chumak
Jakub Dobrzyński – TBA
Piotr Gruchała – Oleksij Żuk
Paweł Żochowski – Sierhiy Żuk

KARTA WALK UFC FIGHT NIGHT 131
Jimmie Rivera – Marlon Moraes
Gregor Gillespie – Vinc Pichel
Walt Harris – Daniel Spitz
Jake Ellenberger – Ben Saunders
Julio Arce – Daniel Teymur
Gian Villante – Sam Alvey

pasek2

PIĄTEK – 1 CZERWCA 2018

19:30 DSF Kickboxing Challenge 16 – Śląskie Tąpnięcie, Zabrze, Polska: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

20:00 
DSF Kickboxing Challenge 16 – Śląskie Tąpnięcie, Zabrze, Polska: MICHAŁ KITA – EDUARD ALEKSANYAN na żywo
CANAL+ Sport HD


SOBOTA – 2 CZERWCA 2018

04:00 UFC Fight Night 131: JIMMIE RIVERA – MARLON MORAES na żywo
Polsat Sport HDIpla

19:00 Gala Boksu, Legionowo, Polska: MICHAŁ CIEŚLAK – SERHIY RADCHENKna żywo
*(od 22:00 w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

20:00 Gala Boksu, Rzeszów, Polska: KRZYSZTOF „DIABLO” WŁODARCZYK – OLANREWAJU DURODOLA na żywo
*(od 23:55 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

pasek2

About Jakub Zegarowski