Biathlon: Puchar Świata w Nowym Meście na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport Extra

Przed nami kolejna odsłona biathlonowej rywalizacji o Puchar Świata. Tym razem zawodniczki i zawodnicy wystartują w czeskim Nowym Meście. Na czeskiej trasie zobaczymy ten sam skład reprezentacji Polski, który mogliśmy oglądać podczas ubiegłego weekendu w Hochfilzen. Naszą najlepszą biathlonistką jest […]

Przed nami kolejna odsłona biathlonowej rywalizacji o Puchar Świata. Tym razem zawodniczki i zawodnicy wystartują w czeskim Nowym Meście.

Na czeskiej trasie zobaczymy ten sam skład reprezentacji Polski, który mogliśmy oglądać podczas ubiegłego weekendu w Hochfilzen. Naszą najlepszą biathlonistką jest obecnie Monika Hojnisz. Polka była bardzo blisko zajęcia miejsca na podium podczas sobotniej rywalizacji w biegu pościgowym. Po czterech bezbłędnych strzelaniach realne było nawet zwycięstwo. Z ostatniego pobytu na strzelnicy Hojnisz wybiegła jako liderka. Jeszcze 800 metrów przed metą reprezentantka Polski była na czele stawki. Ostatecznie jednak dała się wyprzedzić trzem zawodniczkom. Jako pierwsza linię mety przebiegła Finka Kaisa Makarainen. Drugie miejsce zajęła Słowaczka Paulina Fialkova, a trzecie Włoszka Dorothea Wierer.

Oprócz Moniki Hojnisz w Czechach zobaczymy Karolinę Pitoń, Kingę Zbylut oraz Kamilę Żuk. W składzie mężczyzn znaleźli się Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Zmagania w Nowym Meście rozpoczną się już w czwartek. Program zawodów przewiduje biegi sprinterskie, biegi pościgowe, a także starty masowe. Na początek zmagań zobaczymy sprint mężczyzn. Transmisje zawodów obecne będą na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport Extra.

CZWARTEK – 20 GRUDNIA 2018

17:15 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

PIĄTEK – 21 GRUDNIA 2018

17:15 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: SPRINT KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 22 GRUDNIA 2018

14:30 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN na żywo
*(od 14:50 w Polsat Sport Extra HD)
Eurosport 1 HDIpla

16:50 
Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 23 GRUDNIA 2018

11:35 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

14:20 
Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Piotr Barwaśny