Biegi narciarskie: Puchar Świata i Ski Classics na antenach TVP Sport i Eurosportu

W ten weekend fanów biegów narciarskich czeka podwójna dawka sportowych emocji. Oprócz Pucharu Świata, który tym razem odbędzie się w Dreźnie, rywalizacja toczyć będzie się także w cyklu Ski Classics. Po rozgrywanym na przełomie grudnia i stycznia cyklu Tour de […]

W ten weekend fanów biegów narciarskich czeka podwójna dawka sportowych emocji. Oprócz Pucharu Świata, który tym razem odbędzie się w Dreźnie, rywalizacja toczyć będzie się także w cyklu Ski Classics.

Po rozgrywanym na przełomie grudnia i stycznia cyklu Tour de Ski biegaczki i biegacze narciarscy powracają do normalnej rywalizacji pucharowej. Kolejnym przystankiem na ich drodze jest Drezno. Podczas tego weekendu najbardziej cieszyć się będą zwolennicy stylu dowolnego. W sobotę odbędą się sprinty indywidualne tą techniką, a w niedzielę zawodnicy powalczą drużynowo.

Na starcie zawodów zobaczymy pięcioro reprezentantów Polski. W tym gronie znajduje się jedna debiutantka. Jest nią dziewiętnastoletnia Weronika Kaleta. W niemieckiej rywalizacji zaprezentują się również Urszula Łętocha, Monika Skinder, Izabela Marcisz oraz Maciej Staręga. To właśnie z tym ostatnim nazwiskiem wiążemy spore oczekiwania. Dla Macieja Staręgi sprint stylem dowolnym to konkurencja, w której może walczyć o wysokie lokaty. Udowodnił to dwa tygodnie temu, podczas zmagań w Toblach, w których zdołał przebrnąć do półfinału.

W sobotę będziemy także emocjonować się zmaganiami z cyklu Visma Ski Classics. W austriackim Seefeld, gdzie pod koniec lutego odbywać się będą Mistrzostwa Świata, zawodnicy wezmą udział w rywalizacji na dystansie 40. kilometrów. Na starcie biegu Cesarza Maksymiliana  zobaczymy Justynę Kowalczyk.

 

SOBOTA – 12 STYCZNIA 2019

09:00 Ski Classics – Kaiser Maximilian Lauf, Seefeld, Austria: 40 KM STYLEM KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Meissner

13:15 
Puchar Świata, Drezno, Niemcy: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport PlayerIpla
Komentarz w TVP Sport: Jarosław IdziNIEDZIELA – 13 STYCZNIA 2019

12:40 Puchar Świata, Drezno, Niemcy: SPRINT DRUŻYNOWY KOBIET I MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
*(od 13:00 w Eurosport 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plIpla

About Michał Winiarczyk