Biegowe sprinty stylem klasycznym w TVP 2 i Eurosporcie 1

W biegach narciarskich rozdano już dwa komplety medali. Wtorek przyniesie rozstrzygnięcia w rywalizacji sprinterskiej. Liczymy na dobre wyniki Justyny Kowalczyk oraz Macieja Staręgi.  Zmagania biegaczy w Pjongczang rozpoczęły się od biegów łączonych. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Charlotte Kalla. […]

W biegach narciarskich rozdano już dwa komplety medali. Wtorek przyniesie rozstrzygnięcia w rywalizacji sprinterskiej. Liczymy na dobre wyniki Justyny Kowalczyk oraz Macieja Staręgi. 

Zmagania biegaczy w Pjongczang rozpoczęły się od biegów łączonych. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Charlotte Kalla. Szwedka została pierwszą złotą medalistką trwających Igrzysk. Pokonując Marit Bjoergen, zrewanżowała się Norweżce za finisz sprzed czterech lat. Brązowy medal zdobyła Krista Parmakoski. Jako siedemnasta na mecie zameldowała się Justyna Kowalczyk. Polka podczas pierwszej części dystansu, pokonywanej stylem klasycznym znajdowała się w czołówce. Po zmianie stylu zaczęła sporo tracić, co nie może jednak dziwić. Sylwia Jaśkowiec zajęła 30 miejsce, Ewelina Marcisz była 31, a Martyna Galewicz 41. W rywalizacji mężczyzn oglądaliśmy norweską dominację. Cały skład podium zajęli reprezentanci tego kraju. Złoty medal powędrował do Simena Hegstada Kruegera, który na początku biegu zamieszany był w kraksę, przez co musiał odrobić spory dystans do prowadzących. Srebro przypadło Martinowi Johnsrud Sundbiemu, a brąz zgarnął Hans Christer Holund.

Spore nadzieje z wtorkowym biegiem wiąże Justyna Kowalczyk. Polka od ubiegłorocznej próby przedolimpijskiej przygotowywała się do tego startu. Jak sama podkreśla, trasa powinna jej sprzyjać. Jest to jeden z dwóch głównych startów Kowalczyk podczas Igrzysk w Pjongczang. Drugim będzie bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym. Kluczowym elementem mogą okazać się eliminacje. Podczas ostatnich zmagań sprinterskich, rozgrywanych w Planicy Justyna nie zdołała przez nie przebrnąć. Bezpośrednia rywalizacja, zaczynająca się od ćwierćfinałów to zdecydowanie co innego niż samotna walka o czas. Liczymy również na dobry występ Macieja Staręgi. Polak specjalizuje się co prawda w stylu łyżwowym, ale w kontekście Igrzysk sporo czasu poświęcił na poprawienie techniki klasycznej.

pasek2

WTOREK – 13 LUTEGO 2018

09:10 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: STUDIO na żywo
*(od 09:15 i o 11:45 w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

09:25 Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: SPRINT ST. KLASYCZNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
*(od 11:55 Finały także w TVP 2 HD i Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIplasport.tvp.pl
Komentarz w Eurosporcie 1: Marek Rudziński, Igor Błachut (z Pjongczangu)
Komentarz w Eurosporcie 3 (nc+): Cezary Olbrycht
Komentarz w Eurosporcie 3 (CP): Marek Jóźwik
Komentarz w TVP: Jarosław Idzi – Piotr Meissner (z Pjongczangu)

13:45 
Igrzyska Olimpijskie, Pjongczang, Korea Południowa: CEREMONIA KWIATOWA na żywo

pasek2

About Michał Winiarczyk