Bobsleje i Skeleton powracają do kolebki: Puchar Świata w St. Moritz w TVP Sport

Miejsce narodzin bobslejów i skeletonu będzie gospodarzem piątych zawodów o Puchar Świata w tych dwóch dyscyplinach sportu. Zawody odbędą się na torze w Sankt Moritz, które dwukrotnie gościło Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Szwajcarski tor jest najstarszym tego typu obiektem. Do użytku […]

Miejsce narodzin bobslejów i skeletonu będzie gospodarzem piątych zawodów o Puchar Świata w tych dwóch dyscyplinach sportu. Zawody odbędą się na torze w Sankt Moritz, które dwukrotnie gościło Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Szwajcarski tor jest najstarszym tego typu obiektem. Do użytku został oddany w 1904 roku. Zawody z kolebki bobslejów i skeletonu oglądać będzie można za pośrednictwem TVP Sport.

Skeleton
Na półmetku rywalizacji na prowadzeniu klasyfikacji znajduje się Łotysz Martins Dukurs. W poprzednich zawodach rozegranych w Koenigsee musiał on, jednak uznać wyższość mistrza olimpijskiego z Soczi Aleksandra Trietjakowa. Rosjanin opuścił dwie pierwsze rundy rozegrane na kontynencie amerykańskim przez co jego strata do lidera jest wyraźna. Aczkolwiek celem Trietjakowa są w tym sezonie mistrzostwa świata. W rywalizacji kobiet do czołówki stopniowo zbliża się Elizabeth Yarnold. Brytyjka z powodu choroby nie wystąpiła podczas zawodów w Calgary, ale w kolejnych dwóch imprezach zajmowała kolejno drugie i pierwsze miejsce. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajdują się dwie Niemki – Tina Hermann i Sophie Greibel. Na torze w St. Moritz groźni będą również Niemiec Axel Jungk, drugi z braci Dukursów Tomass i Matthew Antoine z USA wśród mężczyzn oraz Rosjanki Jelena Nikitina i Maria Orłowa w rywalizacji kobiet.

Bobsleje
Spośród konkurencji bobslejowych najciekawsza sytuacja panuje w dwójkach mężczyzn. Szwajcar Beat Hefti minimalnie wyprzedza Oskarsa Melbardisa. Stosunkowo niedużo tracą też piloci niemieccy – Francesco Friedrich i Nico Walther. Dodatkowo Szwajcarzy liczyć będą na drugiego ze swoich pilotów Rico Petera, który dobrze zaprezentować się będzie starał również w czwórkach, w których jak do tej pory najlepiej i najrówniej prezentuje się wspomniany już Melbardis. W skutek nieukończenia rywalizacji w Altenbergu spore straty zanotował jeden z najlepszych niemieckich zawodników Maximilian Arndt. Z tego powodu wyżej znajduje się m.in czwórka kierowana przez Friedricha i Rosjanina Aleksandra Kasjanowa. Wśród pań passa Amerykanki Elany Meyers Taylor została ostatnio przełamana w Koenigsee przez doświadczoną Cathleen Martini. Jak widać Niemka, która już zapowiedziała zakończenie sportowej kariery wciąż jest w stanie zajmować czołowe miejsca. Rewelacją sezonu jest Belgijka Elfje Willemsen, która już dwukrotnie w tym roku zajęła drugie miejsce. W Szwajcarii do rywalizacji powrócą Polacy. Polskimi załogami pokieruje Mateusz Luty, który całkiem dobrze prezentował się w ostatnich ślizgach treningowych.

PIĄTEK – 23 STYCZNIA 2015

09:55 Puchar Świata, St.Moritz, Szwajcaria – skeleton, mężczyźni: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

11:25 
Puchar Świata, St.Moritz, Szwajcaria – skeleton, mężczyźni: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

12:55 
Puchar Świata, St.Moritz, Szwajcaria – skeleton, kobiety: I PRZEJAZD  na żywo

TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

18:50 Puchar Świata, St.Moritz, Szwajcaria – skeleton, kobiety: II PRZEJAZD premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

SOBOTA – 24 STYCZNIA 2015

09:55 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – dwójki mężczyzn: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

11:25 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – dwójki mężczyzn: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

12:55 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – dwójki kobiet: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plZDF HD
Komentarz: Grzegorz Pajda

14:55 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – dwójki kobiet: II PRZEJAZD na żywo
ZDF HD
23:20 premiera.200
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

NIEDZIELA – 25 STYCZNIA 2015

09:55 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – czwórki mężczyzn: I PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

11:25 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria – czwórki mężczyzn: II PRZEJAZD na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Pajda

Przygotował: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa