Czas rozpocząć motocyklowe emocje. Rusza nowy sezon MotoGP. Transmisje na sportowych antenach Polsatu

Wprawdzie trwa jeszcze zima, ale nie jest to żaden problem dla zawodników rywalizujących w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Już od piątku będziemy się emocjonować inauguracją sezonu 2019 MotoGP. Długo musieliśmy czekać na emocje związane z rywalizacją kierowców MotoGP. Prawie cztery miesiące […]

Wprawdzie trwa jeszcze zima, ale nie jest to żaden problem dla zawodników rywalizujących w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Już od piątku będziemy się emocjonować inauguracją sezonu 2019 MotoGP.

Długo musieliśmy czekać na emocje związane z rywalizacją kierowców MotoGP. Prawie cztery miesiące przerwy od wspaniałych pojedynków na torze. Ale to już na szczęście koniec tej przerwy. Najszybsi motocykliści powracają. Pierwszy wyścig sezonu tradycyjnie odbędzie się na torze Losail w Katarze. Duży wpływ na przebieg zmagań może mieć…pogoda. Pora rozgrywania wyścigu nie sprzyja bowiem komfortowemu ściganiu. Podczas testów, które odbywały się właśnie w Katarze, zawodnicy mieli sporo problemów z przyczepnością. Kilku kierowców proponowało nawet przesunięcie wyścigu o kilka godzin wcześniej. Na nic to się zdało. Harmonogram, który zaplanowany był już dużo wcześniej, nie uległ żadnym zmianom. Wyścig klasy królewskiej rozpocznie się o 20:00, w Polsce będzie to godzina 18:00. Temperatura w czasie rozgrywania wyścigu będzie wynosiła około 15 stopni Celsjusza.

Rywalizacja w MotoGP zapowiada się niebywale emocjonująco. Przed startem sezonu pojawia się wiele pytań. Jak będzie przebiegać rywalizacja w zespole Repsol Hondy? Zestawienie kierowców jest bowiem bardzo ciekawe i może przynieść sporo interesujących wątków. Marc Marquez i Jorge Lorenzo. To tylko ci kierowcy  od 2012 roku zdobywali tytuły mistrzowskie w kategorii MotoGP. Niestety na początku sezonu wielkim znakiem zapytania jest ich stan zdrowia. Obaj nie są jeszcze w pełni sprawni po kontuzjach odniesionych jeszcze w zeszłym roku. Testy przedsezonowe nie pozwoliły nam uzyskać jednoznacznej odpowiedzi jeśli chodzi o tempo obu zawodników Hondy.

Chyba najwięcej znaków zapytania w całej stawce MotoGP niesie za sobą dyspozycja Yamahy. To jedyna ekipa fabryczna, w której nie zmienił się skład kierowców. Zeszłoroczne wyniki tego zespołu nie dawały powodów do radości zarządzającym ekipą. Jedyne zwycięstwo dla teamu odniósł Maverick Vinales. Valentino Rossi czeka na triumf od wyścigu w Assen w 2017 roku. Między innymi problemy związane z elektroniką były powodem słabych wyników w poprzednich latach. Czy zostały rozwiązane?

Wiele pytań, mało odpowiedzi. Taka sytuacja zawsze ma miejsce przed rozpoczęciem kolejnego roku rywalizacji. Aby dowiedzieć się więcej i choć w pewnym stopniu zobaczyć, czego możemy spodziewać się w roku 2019, trzeba koniecznie oglądać relacje z pierwszego weekendu wyścigowego. Transmisje z Kataru już od piątku będą obecne na sportowych antenach Polsatu, na stronie polsatsport.pl oraz za pośrednictwem Ipli. Zmagania kierowców komentować będą Grzegorz Jędrzejewski i Adam Badziak.

PIĄTEK – 8 MARCA 2019

11:50 Moto3 – Grand Prix Kataru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

12:45 Moto2 – Grand Prix Kataru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:40 MotoGP – Grand Prix Kataru: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:10 Moto3 – Grand Prix Kataru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

17:05 Moto2 – Grand Prix Kataru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

18:00 MotoGP – Grand Prix Kataru: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

SOBOTA – 9 MARCA 2019

11:25 Moto 3 – Grand Prix Kataru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

12:20 
Moto 2 – Grand Prix Kataru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:15 
Moto GP – Grand Prix Kataru: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

15:30 Moto 3, Grand Prix Kataru: I SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

15:55 
Moto 3, Grand Prix Kataru: II SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla


16:25 
Moto 2, Grand Prix Kataru: I SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:50 
Moto 2, Grand Prix Kataru: II SESJA KWALIFIKACYJNna żywo
Ipla

17:20 
Moto GP, Grand Prix Kataru: IV SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

16:25 
Moto GP, Grand Prix Kataru: I SESJA KWALIFIKACYJNAna żywo
Ipla

16:50 
Moto GP, Grand Prix Kataru: II SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 10 MARCA 2019

12:40 Moto 3 – Grand Prix Kataru: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

13:10 
Moto 2 – Grand Prix Kataru: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

13:40 
Moto GP – Grand Prix Kataru: ROZGRZEWKA na żywo
Ipla

15:00 Moto 3, Grand Prix Kataru: WYŚCIG na żywo
Ipla

16:20 
Moto 2, Grand Prix Kataru: WYŚCIG na żywo
Ipla


18:00 
Moto GP, Grand Prix Kataru: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk