Czterech chętnych i tylko jedno wolnej miejsce. Czas na baraże o awans do Premier League!

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w angielskiej piłce. Do turnieju barażowego awansowały cztery ekipy, są to drużyny Fulham, Derby County, Aston Villa oraz Middlesbrough. Awans do Premier League będzie mogła jednak uzyskać tylko jedna z tych drużyn. Kto ukaże się królem […]

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w angielskiej piłce. Do turnieju barażowego awansowały cztery ekipy, są to drużyny Fulham, Derby County, Aston Villa oraz Middlesbrough. Awans do Premier League będzie mogła jednak uzyskać tylko jedna z tych drużyn. Kto ukaże się królem polowania? Przekonamy się już w najbliższych dniach. 
W tegorocznych barażach jako pierwsze na boisku pojawią się drużyny Derby County oraz Fulham Londyn. Goście byli najwyżej notowaną drużyną po sezonie zasadniczym i to im przypadł zaszczyt rozegrania dwumeczu z najniżej notowanym Derby. Obie drużyny po raz ostatni zagrały ze sobą w marcu tego roku, Fulham ograło „Barany” 2:1.  Spotkanie rozpocznie się już w piątek o godzinie 20:45, transmisja w Eleven Sports 1.

Drugą parą pierwszej rudny barażów tworzą drużyny Aston Villi i Middlesbrough.  Middlesbrough staje przed szansa dokonania nie lada wyczynu w postaci powrotu do Premier League po roku spędzonym w Championship, co w angielskich realiach nie zdarza się zbyt często.  Aston Villa nie zaznała smaku Premier League od sezonu 2015/2016 kiedy to z hukiem spadła z ligi zdobywając jedynie 17 punktów i okazała się najgorszą drużyną tego sezonu pod wszystkimi względami. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 18:15, transmisja w Eleven Sports 4.

SOBOTA – 12 MAJA 2018

20:40 Championship – mecz barażowy: DERBY COUNTY FC – FULHAM FC na żywo
Ipla

NIEDZIELA– 13 MAJA 2018

18:10 Championship – mecz barażowy: MIDDLESBROUGH FC – ASTON VILLA FC na żywo


About Roland Śledziewski