Cztery Dni Dunkierki na antenach Eurosportu

Dla tych co nie mogą doczekać się Giro d’Italia wyścig Cztery Dni Dunkierki jest tylko tłem dla „różowego wyścigu”. Jednak we francuskim regionie Dunkierka to wielkie święto kolarskie składające się z pięciu etapów. Pierwszy etap z Dunkierki do Gravelines liczy […]

Dla tych co nie mogą doczekać się Giro d’Italia wyścig Cztery Dni Dunkierki jest tylko tłem dla „różowego wyścigu”. Jednak we francuskim regionie Dunkierka to wielkie święto kolarskie składające się z pięciu etapów.

Pierwszy etap z Dunkierki do Gravelines liczy prawie 200 kilometrów. Już na początku nie będzie łatwo. Na pierwszym odcinku przygotowany jest podjazd pod Cap Blanc-Nez pokonywany przez kolarzy trzykrotnie. Finałowe kilometry będą odpowiadały szczególnie sprinterom. Drugi etap rozpoczynający i kończący się w Aniche zawiera również wiele podjazdów, ale także i meta zlokalizowana jest na trudnym terenie. Równie trudny jest trzeci odcinek, zaś najtrudniejszy jest czwarty, królewski etap kończący się w Cassel. Ostatniego dnia kolarze wrócą do Dunkierki, jednak początkowa faza wyścigu będzie bardzo wymagająca, podobnie jak całe 4 Jours de Dunkerque.

Chociaż wyścig jest posiada najwyższej rangi to wystartuje w nim kilka ekip WorldTour z mocnymi kolarzami: FDJ, AG2R, Etixx z Giannim Meersmanem w roli lidera, ale także zespoły z innych dywizji. Liderem Cofidisu będzie wybitny francuski sprinter Nacer Bouhanni. Bardzo silny będzie zespół Direct Energie, w którym pojadą drugi przed rokiem Bryan Coquard, zwycięzca Tour de Yorkshire sprzed kilku dni Thomas Voeckler i dwukrotny triumfator Dunkierki Sylvain Chavanel. W barwach HP BTP-Auber93 wystartuje trzeci kolarz zeszłorocznej edycji Estończyk Alo Jakin. Do walki o triumf włączą się także One Pro Cycling z Matthew Gossem, włoskie Androni, a także Fortuneo, Roubaix Lille i ekipa francuskiej armii.

pasek2

ŚRODA – 4 MARCA 2016

15:30 Cztery Dni Dunkierki: ETAP 1 na żywo
Eurosport 1 HD Eurosport Player

PIĄTEK – 6 MARCA 2016

0:30 Cztery Dni Dunkierki: ETAP 2 premiera.200
Eurosport 1 HD Eurosport Player

15:15 Cztery Dni Dunkierki: ETAP 3 na żywo
Eurosport 1 HD Eurosport Player

SOBOTA – 7 MARCA 2016

 

17:45 Cztery Dni Dunkierki: ETAP 4 premiera.200
Eurosport 1 HD Eurosport Player

NIEDZIELA – 8 MARCA 2016

19:00 Cztery Dni Dunkierki: ETAP 5 premiera.200
Eurosport 1 HD Eurosport Player
pasek2

About Kamil Karczmarek