Czwartek z lekkoatletyką w TVP i Polsacie Sport

Czwartek powoli staje się najważniejszym dniem tygodnia dla kibiców lekkiej atletyki w Polsce. W tym tygodniu oprócz zawodów na Woronicza telewidzowie będą mogli obejrzeć jeszcze jeden mityng, z tym że na antenie Polsatu Sport. O tym, jak szybko lekkoatletyka wraca […]

Czwartek powoli staje się najważniejszym dniem tygodnia dla kibiców lekkiej atletyki w Polsce. W tym tygodniu oprócz zawodów na Woronicza telewidzowie będą mogli obejrzeć jeszcze jeden mityng, z tym że na antenie Polsatu Sport.

O tym, jak szybko lekkoatletyka wraca po pandemii najlepiej może świadczyć wpis na Twitterze popularnego statystyka, Tomasza Spodenkiewicza: Przez całą wiosnę informowałem o tym w jakich krajach, pomimo pandemii, rozgrywane są zawody lekkoatletyczne. Dziś trzeba odwrócić narrację – jedynym europejskim krajem, w którym lekkoatleci nie wrócili jeszcze do startów jest Wielka Brytania.

W najbliższy czwartek oglądać będziemy transmisję z mityngu Weltklasse Inspiration Games w Zurychu. Poza konkursem tyczkarzy (z udziałem Piotra Liska, Valentina Lavillenie i Sama Kendricksa) i tyczkarek (Sandi Morris, Katerina Stefanidi, Angelica Bengtsson) czy trójskoczków (Omar Craddock, Pedro Pablo Pichardo, Christian Taylor) odbędą się konkursy biegowe na nietypowych, przynajmniej dla Europy, dystansach – 100 jardów (Andre De Grasse, Omar McLeod, Jimmy Vicaut), 300 m przez płotki (Zuzana Hejnová, Georganne Moline, Lea Sprunger) czy 150 m (Allison Felix, Mujinga Kambundji, Shaunae Miller-Uibo). Ponadto rozegrana zostanie sztafeta 3×100 m kobiet (Holenderki, Szwajcarki, Amerykanki) raz bieg na bardziej klasycznym dystansie 200 m panów (Noah Lyles, Churandy Martina, Christophe Lemaitre).

Rywalizacja w mityngu odbędzie się tak naprawdę na… siedmiu stadionach na trzech kontynentach. Strzały startera na poszczególnych bieżniach będą ze sobą zsynchronizowane i w ten sposób, np. Kambundji pobiegnie w Zurychu, Miller-Uibo na Florydzie, a Felix w Kalifornii.

Na rozgrzewkę polscy kibice będą mogli na antenie TVP Sport obejrzeć rywalizację w skoku wzwyż w studiu na Woronicza. Choć listy startowe nie są jeszcze znane, na pewno możemy spodziewać się Kamili Lićwinko – to m.in. jej plany treningowe spowodowały zamianę terminów tego konkursu z konkursem kulomiotów, który odbył się tydzień temu. Prawdopodobnie na rozbiegu pojawią się także Sylwester Bednarek i Norbert Kobielski. Choć stawka na pewno będzie bogatsza, zarówno wśród pań, jak i panów ciężko szukać faworytów do zwycięstwa poza wymienioną trójką.

CZWARTEK – 9 LIPCA 2020

17:00 ORLEN TVP Sport Cup: SKOK WZWYŻ na żywo

Komentarz: Jarosław Idzi – Sebastian Chmara

20:00 Lekkoatletyka, Weltklasse Zürich Inspiration Games: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Wojciech Nowakowski