Dania – Francja w wielkim finale. Transmisja w TVP Sport HD

Do zakończenia ME pozostały już tylko dwa mecze. W niedzielne późne popołudnie poznany nowego bądź starego mistrza. Wcześniej mecz o 3 miejsce. Transmisje obu spotkań na antenie TVP Sport HD. Mecz pocieszenia Przed rozpoczęciem finałów ME, reprezentacja Hiszpanii, prowadzona przez […]

Mecz pocieszenia

Przed rozpoczęciem finałów ME, reprezentacja Hiszpanii, prowadzona przez Manolo Cadenasa, wydawała się murowanym faworytem do zwycięstwa. Mimo kapitalnej gry w fazie grupowej przyszedł maleńki kryzys w dalszej fazie, napiero w półfinale Hiszpania znowu zagrała się tak jak po niej spodziewano. Ale mimo dziesięciu bramek Joan’a Canellasa to nie wystarczyło, sił starczyło im tylko na pierwszą połowę z trójkolorowymi, w drugiej połowie Francuzi zagrali tak jak za najlepszych lat. Tak samo jak Hiszpanie, mimo dobrej postawy w pierwszej połowie Chorwaci stanęli w drugiej części meczu i mimo pogoni nie udało im się odzyskać prowadzenia.

Finał marzeń

Pojedynek pomiędzy najlepszą drużyną świata w XXI w. z nową potęgą światowego handballu  dla wielu kibiców, będzie to spotkanie, które na dłużej zagości w historii szczypiorniaka. Francuzi w składzie złożonym z doświadczonych i młodych zawodników w półfinale przeszli pierwszy  prawdziwy test, pokonali mistrzów świata, choć napiero na 6 minut przed końcem meczu udało im się uzyskać trzypunktową przewagę, której nie oddali do końca i zwyciężyli  30:27. Dania finał ME zawdzięcza znakomitej postawie Niklasa Landina, który kilkakrotnie ratował życie Duńczykom, oraz  Andersowi  Eggertu, który w meczu zdobył 8 bramek. Choć po pierwszej połowie bliżej finału byli Chorwaci, ale w drugiej połowie nie wykorzystali swojej szansy, w szczególności zawiedli skrzydłowi i Chorwacja przegrała 29:27.