De Klassieker, czyli 10. kolejka Eredivisie w Polsacie Sport News

Starcia futbolowych gigantów budzą emocję bez względu na stawkę danego meczu. Jeśli jednak nadchodząca bitwa rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą drużyną w ligowej tabeli to jednego możemy być pewni: emocji w tym meczu nie zabraknie. Właśnie z taką sytuacją […]

Starcia futbolowych gigantów budzą emocję bez względu na stawkę danego meczu. Jeśli jednak nadchodząca bitwa rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą drużyną w ligowej tabeli to jednego możemy być pewni: emocji w tym meczu nie zabraknie. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w najbliższej kolejce Eredivisie, gdzie lider Feyenoord zmierzy się u siebie z Ajaxem czyl przed nami De Klassieker.

Drużyna gospodarzy w tym sezonie ligi holenderskiej jeszcze nie przegrała. Dziewięć meczów i dziewięć zwycięstw – tak wygląda bilans spotkań rozegranych przez zespół Feyenoordu w tym sezonie. Przewaga nad ich niedzielnym rywalem już na tym etapie sezonu wynosi 7 punktów. Ajax ostatni raz stracił punkty dwa miesiące temu, (20 sierpnia piłkarze z Amsterdamu przegrali z Twente 1:2), sześć kolejnych spotkań gracze Petera Bosza zakończyli wygranymi. W niedzielę zapowiada się pasjonujące starcie obu zespołów.

Dwie godziny przed meczem na szczycie tabeli, będziemy mogli zobaczyć w jakiej formie są piłkarze NEC Nijmegen i Vitesse Arnhem. Gospodarze w tym sezonie jak dotąd odnieśli tylko dwa zwycięstwa, choć ostatnia wygrana w meczu z Rodą 1:0 może być dla piłkarzy NEC światełkiem w tunelu i nadzieją na poprawę gry i wyników. Goście z Arnhem w tabeli zajmują 6. miejsce ich strata do trzeciej w tabeli drużyny PSV jest niewielka, tak więc każde zwycięstwo Vitesse może przybliżyć do walki o podium Eredivisie.

W sobotę, mistrz Holandii PSV zmierzy się na własnym stadionie z drużyną Sparty Rotterdam. Gospodarze po porażce w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium 1:4 będą chcieli odbudować swoje morale, jednak to zadanie może być trudne, biorąc pod uwagę, że podopieczni Philipa Cocu w tym sezonie nie spisują się najlepiej na własnym boisku (tylko jedno zwycięstwo w czterech meczach). Straty, które na tym etapie sezonu ma PSV do Feyenoordu są jeszcze do odrobienia, ale każda kolejna przegrana będzie oddalać drużynę z Eindhoven od obrony tytułu.

SOBOTA – 22 PAŹDZIERNIKA 2016

23:40 Eredivisie – 10. kolejka: PSV EINDHOVEN – SPARTA ROTTERDAM premiera.200
Polsat Sport News Ipla
Komentarz: Szymon Rojek

NIEDZIELA – 23 PAŹDZIERNIKA 2016

12:25 Eredivisie – 10. kolejka: NEC NIJMEGEN – VITESSE na żywo
Polsat Sport News Ipla
Komentarz: Tomasz Włodarczyk

14:25 
Eredivisie – 10. kolejka: FEYENOORD – AFC AJAX na żywo
Polsat Sport NewsIpla
Komentarz: Piotr Przybysz


About Kacper Pawlak