De Schorre Boom w Eurosport Playerze

Kolejny etap cyklu Telenet Superprestige rozegrany zostanie w Boom w najbliższą niedzielę. Wyścig transmitowany będzie w Eurosport Playerze. Wśród pań na starcie zabraknie przede wszystkim Evy Lechner, która była dopiero 26. w Pucharze Świata, który zainaugurowany został w ubiegłym tygodniu […]

Kolejny etap cyklu Telenet Superprestige rozegrany zostanie w Boom w najbliższą niedzielę. Wyścig transmitowany będzie w Eurosport Playerze.

Wśród pań na starcie zabraknie przede wszystkim Evy Lechner, która była dopiero 26. w Pucharze Świata, który zainaugurowany został w ubiegłym tygodniu w Taborze, oraz Katy Blanki Vas, która przegrała sprinterski pojedynek o trzecie miejsce w tamtych zawodach z Denise Betsemą. W cyklu Telenet Superprestige wciąż prowadzi Ceylin del Carmen Alvarado, jednak po ostatnich zwycięstwach tylko punkt traci do niej Lucinda Brand, która wygrywała również w obu wyścigach rozegranych w zeszły weekend – nie tylko w Czechach, ale też w sobotniej rywalizacji w ramach X2O Badkamers Trofee w Kortrijk. Na kolejnych czterech miejscach również plasują się Holenderki, a dopiero siodma, ze stratą ośmiu oczek do wyprzedzającej ją bezpośrednio Manon Bakker jest Belgijka, Laura Verdonschot.

U panów, dla odmiany, to Belgowie rządzą w tegorocznej rywalizacji w kolarstwie przełajowym. Eli Iserbyt, Toon Aerts i Laurens Sweeck sporadycznie do tej pory ustępowali miejsca na podium Larsowi van der Haarowi, liderującemu pod nieobecność Mathieu van der Poela kadrze Holendrów. Do wspomnianego tercetu Belgów dołączyli ostatnio kolejni rodacy – Michael Vathourenhout, który w pierwszej części sezonu zajmował miejsca tuż za podium poszczególnych wyścigów, jednak triumfował ostatnio w Taborze, a wcześniej w Merksplas, a także Wout van Aert, który po zakończeniu sezonu szosowego dołączył do stawki zmagań cyclocrossowych w ubiegłym tygodniu, dwukrotnie stając na najniższym stopniu podium.

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

13:40 Telenet Superprestige – De Schorre Boom, Boom, Belgia: WYŚCIG KOBIET


15:00 Telenet Superprestige – De Schorre Boom, Boom, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski