Diamentowa Liga w Londynie w Polsacie Sport

Dziesiąte zawody z cyklu Diamentowej Ligi odbędą się w Londynie. Będą one rozgrywane na stadionie Olimpijskim, a mityng nosi nazwę London Grand Prix. Transmisja z tego wydarzenia na Polsacie Sport. Rozegranych zostanie piętnaście konkurencji. W sześciu dyscyplinach udział wezmą mężczyźni, […]

Dziesiąte zawody z cyklu Diamentowej Ligi odbędą się w Londynie. Będą one rozgrywane na stadionie Olimpijskim, a mityng nosi nazwę London Grand Prix. Transmisja z tego wydarzenia na Polsacie Sport.

Rozegranych zostanie piętnaście konkurencji. W sześciu dyscyplinach udział wezmą mężczyźni, a kobiety będą rywalizować w dziewięciu konkurencjach. Mężczyźni wezmą udział w : biegu na 100 metrów, rzucie dyskiem, biegu na 400 metrów, skoku wzwyż, trójskok i biegu na 800 metrów. Jeżeli chodzi o płeć piękną tu rywalizacja będzie się toczyć w : biegu na 100 metrów, na 400 metrów, rzucie oszczepem, skoku w dal, biegu na 400 metrów przez płotki, biegu na 100 metrów przez płotki, skoku o tyczce, biegu na 1500 metrów i biegu na 5000 metrów. Na tych zawodach będziemy mogli obserwować aż dziewięciu naszych reprezentantów. Będą to : Sofia Ennaoui, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Justyna – Święty Ersetic, Piotr Małachowski, Robert Urbanek, Ewa Swoboda, Renata Pliś i Aneta Lemiesz. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w biegu na 800 metrów mężczyzn z udziałem : Adama Kszczota trzykrotnego Mistrza  Europy i dwukrotnego wicemistrza świata Marcina Lewandowskiego aktualnego wicemistrza Europy z Berlina i Nijela Amosa , czyli posiadacza najlepszego wyniku na świecie. Drugiego dnia wszyscy polscy kibice będą doglądać Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka. Czyli odpowiednio dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego i brązowego medalisty mistrzostw świata. Trenerem obu zawodników jest legenda w rzucie dyskiem Gerd Kanter.

SOBOTA – 20 LIPCA 2019

15:00 Diamentowa Liga, Londyn, Wielka Brytania: DZIEŃ 1 na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 21 LIPCA 2019


 15:00 Diamentowa Liga, Londyn, Wielka Brytania: DZIEŃ 2 na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Czaja