Diamentowa Liga w Lozannie w Polsat Sport

W piątek 5.07.2019 r. zostanie rozegrana ósma edycja Diamond League w stolicy Szwajcarii Lozannie. Transmisja tej imprezy o godzinie 20 na Polsat Sport. Zostanie rozegrane czternaście  konkurencji. Mężczyźni wezmą udział w 7 dyscyplinach , a z kolei kobiety będą rywalizować również w […]

W piątek 5.07.2019 r. zostanie rozegrana ósma edycja Diamond League w stolicy Szwajcarii Lozannie. Transmisja tej imprezy o godzinie 20 na Polsat Sport.

Zostanie rozegrane czternaście  konkurencji. Mężczyźni wezmą udział w 7 dyscyplinach , a z kolei kobiety będą rywalizować również w 7 konkurencjach. Mężczyźni stoczą rywalizację w : biegu na 800 metrów, skoku o tyczce, 200 metrów, 400 metrów przez płotki, 100 metrów , 1500 metrów i 5000 metrów. Jeżeli chodzi o płeć piękną wezmą udział w : trójskoku, skoku wzwyż, pchnięciu kulą , biegu na 200 metrów, 100 metrów, 400 metrów przez płotki i 400 metrów. Na tych zawodach będziemy mogli obserwować 7 naszych reprezentantów. Będą to : Paulina Guba w pchnięciu kulą, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na 800 metrów , a w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Ciekawie zapowiada się rywalizacja na dystansie 400 metrów kobiet  z Salwą Eid Naser , która w tym roku jest 3 na świecie jest   wicemistrzynią świata, Justyna Święty aktualna mistrzyni Europy. Bardzo interesująco zapowiada się walka w skoku o tyczce mężczyzn. Zamiast Polaków również zgłoszeni są :Armand Duplantis ,czyli Mistrz Europy, Renaullad Lavillenie wicemistrz Olimpijski, halowy mistrz świata i brązowy medalista z Berlina , a także Sam Kendricks aktualny mistrz świata i halowy wicemistrz świata, i Thiago Braz Mistrz Olimpijski , i rekord życiowy na poziomie 6,03.

PIĄTEK – 5 LIPCA 2019

20:00 Diamentowa Liga, Lozanna, Szwajcaria: MITYNG na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Czaja