Diamentowa Liga w Rzymie w Polsacie Sport News

Rzym będzie ostatnim europejskim miastem goszczącym w tym roku cykl Diamentowej Ligi. Transmisję z Golden Gali przeprowadzi Polsat Sport News. Oczy świata zwrócone będą na dwie męskie konkurencje – skok o tyczce i 400 m przez płotki. W obu głównymi […]

Rzym będzie ostatnim europejskim miastem goszczącym w tym roku cykl Diamentowej Ligi. Transmisję z Golden Gali przeprowadzi Polsat Sport News.

Oczy świata zwrócone będą na dwie męskie konkurencje – skok o tyczce i 400 m przez płotki. W obu głównymi aktorami będą Skandynawowie, którzy przymierzają się do pobicia rekordów świata – Armand Duplantis nieudaną próbę na 6,15 m zaliczył w Berlinie, natomiast Karsten Warholm w Sztokholmie zbliżył się do wyniku Kevina Younga z igrzysk w Barcelonie (46,78) na dziewięć setnych sekundy, ustanawiając przy tym rekord Europy. Na tym samym dystansie u pań pobiegną m.in. Sara Slott Petersen, Femke Bol, Anna Ryżykowa czy Emma Zapletalová.

Ciekawie będzie również na skoczni wzwyż, gdzie w konkursie pań oglądać będziemy występ duetu Łewczenko-Machuczych, a wśród panów zaprezentują się m.in. ich rodak Andrij Procenko, reprezentant gospodarzy Gianmarco Tamberi, Białorusin Maksim Niedasiekau czy nasz Norbert Kobielski. Spośród Biało-Czerwonych zobaczymy również Justynę Święty-Ersetic, Karola Zalewskiego i Konrada Bukowieckiego. Polek zabraknie natomiast m.in. w biegu na 800 m z udziałem Brytyjek Jemmy Reekie, Laury Muir czy triumfatorki z Poznania, Alexandry Bell.

CZWARTEK – 17 WRZEŚNIA 2020

18:40 Diamentowa Liga, Rzym, Włochy: MITYNG
Ipla

About Wojciech Nowakowski