Drift Masters na Nurburgringu na antenie nSport+

Przed nami druga runda Drift Masters Grand Prix. Po inauguracji sezonu na torze w Poznaniu, zawodnicy zameldowali się w Niemczech. Na Nurburgringu zobaczymy pełną emocji rywalizację w drifcie.  W rozpoczynających sezon 2017 zmaganiach na torze w Poznaniu, najlepszy okazał się […]

Przed nami druga runda Drift Masters Grand Prix. Po inauguracji sezonu na torze w Poznaniu, zawodnicy zameldowali się w Niemczech. Na Nurburgringu zobaczymy pełną emocji rywalizację w drifcie. 

W rozpoczynających sezon 2017 zmaganiach na torze w Poznaniu, najlepszy okazał się James Deane. Zwycięstwo nie przyszło jednak Irlandczykowi łatwo. Dwudziestopięciolatek w finale, który odbywał się w deszczowych warunkach, zmierzył się z 17-letnim Adamem Zalewskim. Był to pojedynek niezwykle zacięty. Deane pokonał Polaka dopiero w dogrywce. Wicemistrz z ubiegłego roku objął tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu 2017.

Niezbyt udanie sezon rozpoczął Piotr Więcek. Zakończył on swój udział w finale Top 16. Zaskoczyła go ulewna pogoda. Przed jego przejazdem nad torem zaczął padać rzęsisty deszcz a Polak nie założył odpowiednich opon. O pechu może mówić również Dawid Karkosik, który po awarii turbosprężarki odpadł już na etapie TOP 32.

Zmagania Drift Masters Grand Prix transmituje stacja nSport+. Początek transmisji z drugiej rundy sezonu już dziś o 17:30.


SOBOTA – 13 MAJA 2017

17:30 Drift Masters, Nurburgring, Niemcy: ZAWODY na żywo

Komentarz: Sergiusz Ryczel (z Nurburgring)
Studio: Wojciech Zawioła (z Nurburgring)
Reporter: Wiktoria Ozga

About Michał Winiarczyk