Druga runda Autumn Nations Cup na antenach Canal+

Przed nami drugi weekend z Autumn Nations Cup. Dwa mecze turnieju zorganizowanego w zastępstwie listopadowych sparingów rugbistów pokaże Canal+. W sobotę będziemy mogli obejrzeć starcie Walijczyków z Gruzinami. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze w grupie A, jednak o ile […]

Przed nami drugi weekend z Autumn Nations Cup. Dwa mecze turnieju zorganizowanego w zastępstwie listopadowych sparingów rugbistów pokaże Canal+.

W sobotę będziemy mogli obejrzeć starcie Walijczyków z Gruzinami. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze w grupie A, jednak o ile Stephen Halfpenny zdołał zdobyć dla Smoków 9 punktów w rywalizacji z Irlandczykami, o tyle Gruzini, którzy do turnieju zostali zaproszeni w zastępstwie reprezentacji Japonii, w swoim pierwszym w historii meczu z Anglikami rozegranym poza Pucharem Świata nie zapunktowali ani razu. Zarówno ten fakt, jak i tradycje w tej dyscyplinie sportu wyraźnie wskazują gospodarzy na faworytów spotkania w Llanelli. Tymczasem w Londynie na Twickenham Stadium zmierzą się pogromcy tych drużyn, a zwycięzca tego meczu prowadzenie w tabeli grupy A.

Pomimo że turniej został zorganizowany niejako w odpowiedzi na trwającą pandemię koronawirusa, nie udało się utrzymać go całkowicie z dala od rozgrywek – ubiegłotygodniowy mecz reprezentacji Francji i Fidżi został odwołany na skutek pozytywnego wyniku testu wśród zawodników z Oceanii, a Trójkolorowi otrzymali walkowera (28:0 plus punkt bonusowy). Taki sam los spotkał zaplanowane na sobotę starcie Fidżyjczyków z Włochami. Wobec tego jedynym meczem w grupie B, który odbędzie się w ten weekend, będzie niedzielne spotkanie Szkotów z Francuzami. W marcu podczas Pucharu Sześciu Narodów, Auld Alliance Trophy, przyznawane od 2018 zwycięzcy tego pojedynku, trafiło do Brytyjczyków, którzy wygrali 28:17.

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

18:10 Autumn Nations Cup, Llanelli, Walia WALIA — GRUZJA
nc+ go

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

15:55 Autumn Nations Cup, Edynburg, Szkocja SZKOCJA — FRANCJA
nc+ go

About Wojciech Nowakowski