Drugi tydzień biegów narciarskich na mistrzostwach świata w Eurosporcie i TVP Sport

Po trzy biegi pań i panów rozegrane zostaną w drugim tygodniu mistrzostw świata w biegach narciarskich. Wszystkie transmitować będzie Eurosport, a kobiecą sztafetę także TVP Sport. Drugi tydzień mistrzostw w Oberstdorfie będzie mniej istotny dla specjalistów od sprintów. Tym samym […]

Po trzy biegi pań i panów rozegrane zostaną w drugim tygodniu mistrzostw świata w biegach narciarskich. Wszystkie transmitować będzie Eurosport, a kobiecą sztafetę także TVP Sport.

Drugi tydzień mistrzostw w Oberstdorfie będzie mniej istotny dla specjalistów od sprintów. Tym samym Norweżki mogą na dystansach odegrać się za porażkę Maiken Caspersen Falli z Jonną Sundling, a także brak medalu w sprincie drużynowym. Therese Johaug jest faworytką nie tylko na 10 km łyżwą i 30 km klasykiem, ale też będzie liderką sztafety. Z kolei pozostałe Norweżki będą chciały odegrać się na Fridzie Karlsson i Ebbie Anderson za ponad półminutową przewagę nad resztą stawki w biegu łączonym.

W męskiej stawce to ich rodacy dyktują warunki rywalizacji, aczkolwiek Aleksander Bolszunow zdołał ograć na finiszu skiathlonu Simena Hegstada Krügera i Hansa Christera Holunda. Obaj wraz z trzema kolegami, którzy uplasowali się na miejscach 4-6 są żądni rewanżu na Rosjaninie, tym bardziej, że resztę stawki zostawili daleko za plecami. Nikt też nie ma wątpliwości, że to właśnie Norwegia będzie faworytem także męskiej sztafety.

Kibice nad Wisłą największych emocji spodziewać się mogą w walce sztafety kobiet o ósme miejsce i tym samym stypendium ministerialne. Do tej pory jednak wyniki podopiecznych Martina Bajčičáka nie były zadowalające, ale i wyniki zawodniczek, które zaledwie sporadycznie startują w Pucharze Świata, jeszcze rzadziej punktując, należy traktować jedynie jako wskaźnik dzisiejszej formy z nadzieją na późny postęp w porównaniu z rówieśniczkami z bardziej rozwiniętych narciarsko państw.

WTOREK – 2 MARCA 2021

13:05 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET 
Eurosport Player

ŚRODA – 3 MARCA 2021

13:05 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN 

CZWARTEK – 4 MARCA 2021

13:05 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: SZTAFETA 4X5 KM KOBIET 
Eurosport Player

PIĄTEK – 5 MARCA 2021

12:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: SZTAFETA 4X10 KM MĘŻCZYZN
Eurosport Player

SOBOTA – 6 MARCA 2021

12:20 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 30 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 7 MARCA 2021

12:40 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 50 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski