Drugie zawody PŚ w Siguldzie na sportowych antenach Polsatu

Tydzień po tygodniu dwie imprezy z cyklu Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie odbywają się w Siguldzie. Zawody transmitowane są na sportowych antenach Polsatu. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zmagania w skeletonie odbędą się w piątek. Podium inauguracyjnych zawodów zaskoczyło […]

Tydzień po tygodniu dwie imprezy z cyklu Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie odbywają się w Siguldzie. Zawody transmitowane są na sportowych antenach Polsatu.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zmagania w skeletonie odbędą się w piątek. Podium inauguracyjnych zawodów zaskoczyło obserwatorów – o ile triumfatorka Janine Flock w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, o tyle dla Kimberley Bos i Endiji Tēraudy to pierwszy duży sukces, w dodatku odniesiony w całkiem mocnej stawce. Niewątpliwie jednak ambicja Niemek została podrażniona. U panów Niemcy znaleźli się na podium – Felix Keisinger i Alexander Gassner ex aequo zajęli drugie miejsce, przegrywając z faworytem gospodarzy, Martinsem Dukursem. Na awans na podium liczyć będzie z pewnością jego brat, Tomass.

Wśród bobsleistek nie było dużych niespodzianek – pod nieobecność Amerykanek i Kanadyjek triumfowała dwójka Mariama Jamanka/Vanessa Mark, przed Austriaczkami Katrin Beierl i Jennifer Onasanyą oraz swoimi rodaczkami, Kim Kalicki i Anabel Galander. Z kolei w podwójnej rywalizacji męskich dwójek (drugie zawody rozgrywane są ze względu na brak możliwości jazdy czwórką w Siguldzie) dwukrotnie Francesco Friedrich wygrywał z Johannesem Lochnerem – obaj jednak w niedzielę wystartowali z innymi rozpychającymi. Dwukrotnie na trzecim miejscu uplasowali się Michael Vogt i Sandro Michel. W drugim tygodniu powtórka takiego podium jest bardzo prawdopodobna.

PIĄTEK – 27 LISTOPADA 2020

09:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. PRZEJAZD KOBIET
Ipla

10:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. PRZEJAZD KOBIET
Ipla

14:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. PRZEJAZD MĘŻCZYZN
Ipla

15:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. PRZEJAZD MĘŻCZYZN
Ipla

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

09:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

10:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

14:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

15:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

20:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

21:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla
Komentarz: Grzegorz Pajda

About Wojciech Nowakowski